İstanbul, Kadın’a Benzer

İstanbul ‘un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu anlamak için dünyayı gezmeye gerek yoktur.
Bu makale 2015-02-17 09:37:54 eklenmiş ve 637 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

İstanbul ‘un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu anlamak için dünyayı gezmeye gerek yoktur.  Dünyayı gezen insanlar da İstanbul’un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu söylerler.  Peki nedir İstanbul’u bu kadar güzel yapan.  Uğruna şiirler, şarkılar yazılan bir şehir olmasının nedeni nedir İstanbul’un. Bunun için birçok sebep sayılabilir. Uğruna çokça kan dökülmüştür İstanbul’un.  Birçok padişah  hüküm sürmek istemiştir İstanbul’da. Fakat bu çok az kişiye nasip olmuştur. İstanbul’un farklı bir havası vardır. Sahibini kendi seçer.

 

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Hem kopamazsın, hem gitmek istersin. Seni bağlayan çok fazla şey vardır fakat zordur burada yaşamak. Parası olana güzel derler İstanbul için, para kazanmak için akın akın insanlar gelir buraya. O kadar büyüktür ki İstanbul, o kadar insanı kaldırabilir. İstanbul’u büyük yapan yüzölçümü değildir. İstanbul’u büyük yapan mahremiyetini korumasıdır.

 

İstanbul çok güzel e kibar bir kız gibidir. Dışarıdan baktığı zaman o kadar sevecendir ki, sanırsın hemen arkadaş olabilirsin onla. Fakat ne kadar gülerse gülsün, o gülüşü sana değildir aslında. İstanbul’un o gülüşü, gücünün simgesidir. O kadar güçlüdür ki İstanbul, hiçbir zaman tam olarak kuvvetin en son noktasını göremezsin. Her zaman sana diyecek bir şeyleri vardır İstanbul’un,  sen sadece dinlersin.

 

Denizdir İstanbul’un gözleri. En güzel yeridir İstanbul’un gözleri. Boğazdır İstanbul’un çehresi. İstanbul’da yaşamak ayrılacaktır. Herkes bu ayrıcalıktan yararlanabilir fakat değer bilmeyeni atar İstanbul. Hem de o kadar kibar bir şekilde atar ki neye uğradığını şaşırırsın.

 

Eğer, hakkını verirsen İstanbul’un, o sana misli misli verir karşılığını. Sen değer bilirsen, o da sana karşı öyle davranır. Sana hiçbir zaman sırt çevirmez. Dünya’nın en güzel kadınındır İstanbul, ama yeri gelirse maskesini çıkartır. Maskenin altındaki ile tanışanlar bir daha dönemez İstanbul’a.

 

 

Milyarlarca hayat görmüştür İstanbul ama hayatta sır vermez. Herkesin her şeyini bilir ve tüm sırları saklar. Yaşamasını bilene hayatı kolaylaştırır, bilmeyene ise cehennemdir İstanbul.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları