Yaşadığımız toplumdan korkmaya başladım

Gün geçtikçe ülkemiz içinde yaşanmaz bir hale doğru ilerliyor. Belki de yaşanmaz hale geldi geçti bile ama ülkemiz diye konduramıyoruz. İktidardakilerin yolsuzluklarını, uyguladıkları yanlış politikaları, terör örgütü PKK’nın ayrılıkçı politikasını vs. bir kenara bırakarak artık ön göremediğimiz tehditler altında da olduğumuzu anlıyoruz.
Bu makale 2015-02-15 20:27:31 eklenmiş ve 702 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Gün geçtikçe ülkemiz içinde yaşanmaz bir hale doğru ilerliyor. Belki de yaşanmaz hale geldi geçti bile ama ülkemiz diye konduramıyoruz. İktidardakilerin yolsuzluklarını, uyguladıkları yanlış politikaları, terör örgütü PKK’nın ayrılıkçı politikasını vs. bir kenara bırakarak artık ön göremediğimiz tehditler altında da olduğumuzu anlıyoruz. Son olarak Mersin’de üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan kardeşimizin vahşice katledilmesi yaşanan birçok katliamı da tekrar akıllara getirdi.

 

Özgecan’a önce tecavüz eden sonra bıçaklayarak ve yakarak öldüren insan dışı mahlukatlar bu toplumda bizimle iç içe yaşıyorlar. Bunu derin bir şekilde düşündüğümüz zaman kendimiz için olmasa bile ailemiz ve arkadaşlarımız için tedirgin oluyoruz. İşin acı ve kötü tarafı ise bu tür sapık ve cani çok sayıda mahlukat bizim toplumumuzda yaşıyor. Birçoğu cesaret ederek bu dürtülerini dışarı çıkaramasalar da uyuşturucu batağına batmış caniler cesaretlenerek bu tür insanlık katliamlarına girişebiliyorlar. Kimsenin bir anneyi evlat acısı ile sınamaya hakkı yoktur. Özgecan Aslan’ın annesinin ve babasının nasıl bir ruh halinde olduğunu ne kadar üzüldüklerini yüzlerine baktığımızda anlayabiliyoruz. Ama bu ülkeyi yönetenlerin, insanların kılık kıyafetlerine karışanların onların yüzüne bakacak bile yüzleri olmaması gerekiyor. Birde sonra bazı hıyarlar çıkıyor ki onlar beni katliamı yapan canilerden bile çok korkutuyor yaşanan vahşete kılıf arayarak mağdur kişiyi suçlama çabasında olan isim vererek teşhir edeceğim Nihat Doğan, Cemile Bayraktar ve Akit gazetelerine söylenecek çok şey olmasına rağmen şimdilik susuyorum. Ama bilsinler ki insanlıktan almadıkları nasiplerini bir gün neredeyse savunma noktasına geldikleri canilerden darbe yediklerinde anlayacaklar. Yazıktır… Günahtır… Söylenecek söz bırakmıyorlar bazen! 20 yaşında genç bir kızın hayatı karartılmış, bir anne ve baba hayata küstürülmüş utanmadan hiç yüzleri kızarmadan ahlaksızca fikirleri savunabiliyorlar.

 

 

Yazının son bölümünde eğitim seviyesini arttırmaya, insana değer verilmesi için yapılması gerekenleri sıralamak isterdim ancak artık biz bu tavsiye noktalarını geçtik sanırım. Bu dönemde bu çağda nasıl bir toplum haline geldik inanılır gibi değil. Dibimizdeki ülkelerden hiç ders almamamız da çok manidar. Yeni bir yaşam alanı yaratmak gerekiyor…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları