Ülke olarak Uyuşturucu Batağındayız

Gelişememiş ülkedeki tüm sıkıntıları barından bir ülkede yaşıyoruz, kendimize gelişmiş ülke diyoruz, ama daha gelişmekte olan bir ülke bile değiliz. İğrençlikler, pislikler kol geziyor. Gençleri yetiştirmeyi bilmiyoruz, çünkü gençleri yetiştirenlerde yetiştirilmemiş.
Bu makale 2015-02-15 20:26:13 eklenmiş ve 588 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Gelişememiş ülkedeki tüm sıkıntıları barından bir ülkede yaşıyoruz, kendimize gelişmiş ülke diyoruz, ama daha gelişmekte olan bir ülke bile değiliz. İğrençlikler, pislikler kol geziyor. Gençleri yetiştirmeyi bilmiyoruz, çünkü gençleri yetiştirenlerde yetiştirilmemiş. En başından köklü bir değişim gerekiyor herhalde. 2-3 önlem almakla olacak iş değil. Günü kurtarmaktan çok, yarını kurtarmak gerekiyor. Günü kurtarırken, gelecek mahvoluyor çünkü.

 

Uyuşturucu tüketiminin arttığı bir ülkede yaşıyoruz. İllegal bir şey olabilir fakat tüketen sayısı bir hayli çok. Çünkü yasalar işlemiyor. İşlemesi birilerinin işine gelmiyor.

 

18 yaşından küçük bir çocuğun eline Molotof alip sokağa çıkmasının uyuşturucudan başka bir nedeni olamaz. Tecavüzlerin, cinayetlerin neredeyse tamamı bu madde kullanımı sonrası oluyor. Her türlü pisliğin nedeni bu. Fakat gençleri durduran yok. Durdurmayı bilen, iletişim kurmayı becerebilen bir toplum değiliz. Gençlerde zaten iletişim kuramadıkları için buna yöneliyorlar.

 

Sosyolojide ailen temel taştır. Aile genç bireyi yetişmeyi başarabildiyse ne ala. Arkadaş seçiminin önemi de yadsınamaz bu konuda.  Aile gerekiyorsa arkadaş seçimi konusuna da dahil olmalı. Tabii önce eğitmeli. Kendini eğitmediyse, şimdi eğitmeli. Çünkü anne ve babalar farkında değiller belki ama çocukların yaptıkları suçların asıl suçlularıdır! Çocuğa yaptığı hata yüzünden attığı bir tokat kendine attığı tokattır! Buradan anlaşılması gereken de şudur ki, Eğer çocuk genç yaşta uyuşturucu batağına düşmüşe ve bundan zarar görmüşse, ceza çekmesi gereken ailedir! Çocuk bu sebepten hayatını kaybettiyse, katilleri ailesidir! Bunun bilincinde olmamız gerekir. Fakat aileler hala suçu çocuklarında aramaya devam ediyorlar.

 

 

Özgecan’ımızın hayatını kaybetmesi ile bu konular tekrar gündeme geldi. Katilin kanında uyuşturucu çıkması ile tekrar bu konular patlak verdi ve insanların en hassas olduğu dönemde insanları uyarmak bilinci oluştu. Bu zamanlar birlik beraberlik vaktidir! Kenetlenme zamanıdır! Kenetlenmek için illa ki bir kesime hitap eden birinin ölmesini beklemeyelim. Özgecan Türk olsa ne olur, Kürt olsa ne olur, Ermeni olsa nolur Amerikalı olsa ne olur! Topraklarımıza dehşet verici bir şekilde öldürüldü. Ve uyuşturucu illeti ülkemizden def olmadığı sürece ölümler devam edecek.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları