Devlet İnsanı Soymaya Çalışır mı?

Dünya üzerinde gelişmiş ülkelerin devlet yapıları kendilerine çok özel ve ulvi görevler edinirler. Devlet tanımının görevi vatandaşlarının hayat standartlarını yukarı çıkartarak, can güvenliğini sağlamak ve yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına faaliyetlerde bulunmaktır.
Bu makale 2015-02-14 13:35:01 eklenmiş ve 732 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Dünya üzerinde gelişmiş ülkelerin devlet yapıları kendilerine çok özel ve ulvi görevler edinirler. Devlet tanımının görevi vatandaşlarının hayat standartlarını yukarı çıkartarak, can güvenliğini sağlamak ve yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına faaliyetlerde bulunmaktır. Ancak bizim ülkemizde durumun bu şekilde işlediğini söylemek pekte mümkün değildir.

 

Türkiye’de hükümete gelenlerin vatandaştan çok kendilerini ve sülalerini düşünmeleri devletin yetkili kademelerine işin ehli, namuslu insanların gelmesinin önüne geçerek iş bilmez, tamamen kendisini düşünen kişilerin gelmesine neden oluyor. Bunun doğrultusunda da devlet ile ilgili işler düzgün yürümediği gibi devlet vatandaşlarını soymaya ve yaşam standartlarını düşürmeye yönelik faaliyetlerde bulunuyor. Türkiye’de birçok insan farkında olmadan hiçbir şey yapmadan devlete borçlanabiliyor. Devlet bu borçlanmayı vatandaşına haber vermiyor ki borçlanmanın önüne geçmesin diye. Böyle bir açıklamaları olmasa da vatandaşlarını olur olmadık borçlu hale getirip bunu vatandaşına haber vermeyen devletin yaptığı iş bu şekilde yorumlanır. Bir tesadüf sonucu devlete borcu olduğunu öğrenen vatandaşın borçlarını halledebilmesi için faaliyete geçebilmesini n önüne ise saçma sapan zorluklar çıkartarak engel oluyorlar. Özellikle de internet çağında yaşadığımız bir dönemde her işin internetten halledilebildiği ve devletin elinde vatandaşına ait her bilgi bulunmasına rağmen türlü türlü evraklar ile vatandaşını meşgul etmesi, kafasını karıştırması, oraya git buraya git diyerek yıldırmaya çalışması tam bir soygunculuk faaliyetidir. Sizce bu çağda bu hareketlerin başka bir açıklaması var mı? Her hizmetten kendisine türlü türlü vergi koparan devletin hastanelerinde vatandaşına verdiği hizmete baktığımızda da bütün bunların bir soygun olduğunu anlayabiliriz. Bu durumun oluşmasında eğitim seviyesinin düşük olmasının da etkisi olsa da asıl sebep milletini sevmeyen, insanlıktan uzaklaşmış ve vatandaşına değer vermeyen insanların iktidar gücünü elinde bulundurmalarından kaynaklanıyor.

 

 

Devlet insanı soymaya çalışır mı diye sorduğumuzda ise bu soruya net şekilde evet diyebiliriz. Peki neden devlet vatandaşını soyar sorusu ise asıl kafa yorulması gereken konudur. Devlet vatandaşını neden soyar? Şu nedenle soyar; aslında devlet soymaz devleti yönetenler soyar onlar kendi çıkarları için bu soygunu yaparlar ve kendilerine aracı olarak devleti koyarlar! Günümüzde bunu çok net görebiliyoruz…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları