Ahlak Dersi Satanlar Büyük Kar Etti

Son günlerde her türlü ahlaksızların gün yüzüne çıktığını görebiliyoruz. Ahlaksızlık her zaman yapılırdı fakat sosyal medya ile bilinirliği arttı. Bir nevi her şey bilir olduk. Bu belki de en doğal hakkımız ama bilmesek belki daha iyi olacak
Bu makale 2015-02-14 13:30:51 eklenmiş ve 634 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Son günlerde her türlü ahlaksızların gün yüzüne çıktığını görebiliyoruz. Ahlaksızlık her zaman yapılırdı fakat sosyal medya ile bilinirliği arttı. Bir nevi her şey bilir olduk. Bu belki de en doğal hakkımız ama bilmesek belki daha iyi olacak.

 

Ahlak satan insanların ahlaksız olduğunu öğrendikten sonra, artık değerlerimizi neyle ölçeceğimizi şaşırdık. Ahlak kavramı son günlerde değerini yitirmekte. Bunu anlamak çok zor değil. En son Survivor Taner’in olayını biliyorsunuzdur. Bilmeyenlerde anlatmak istemiyorum aslında. Kulaktan kulağa bilgiler ile bu şekilde ahlaksızlar yayılmaya devam ediyor. Şu an belki merak edip aradınız ve buldunuz bile belki. Bu kadarında pes!

 

Yıllardır başka ülkelerin ahlak değerlerini yargıladık. Dedik ki Biz Türküz, biz ahlaklıyız biz değerlerimize bağlıyız.  Bunda denge yakalamıyoruz aslında. En büyük ahlaksızlıkları da biz yapıyoruz, ahlak dersiniz de biz veriyoruz. Nadiren de ahlaklı davranışlar sergiliyoruz tabii.

Ben bunları hep şekilciliğe bağlıyorum. Cahil bir toplumuz, bunu saklamanın manası yok.  Yıllardır da kendimizi kandırdık. Başka ülkeleri beğenmedik, kendimizi beğendik.

Ahlak satan insanlar karşılığında çok şey kazandı. Ahlak satılan insanlar ise büyük kazık yedi. Mide bulandırıcı bir durum aslında. Bazen farkında olmamak lazım bazı şeylerin. Düşünmemeyi öğrenmek lazım. Ama insanın elinde değil.

 

Sosyal Medyayı bu konuda suçlamak tabii ki yersiz. İnsan yapıyor her şeyi. Sosyal medya bunu gün yüzüne çıkartıyor. Türkiye’ye fazla geldi. Kullanmayı bilmiyoruz. Bazı şeyler anlamıyoruz. Olmuyor işte, durmuyor bizde. Çok sıkışmış bir toplumuz. Açılacak gibi de değil.

Kendi kapımızın önünden başlamak lazım süpürmeye. İlk başta kendimizi temizlemeliyiz. Sağa sola saldırmak yerine, öncelikle kendimize bakmalıyız. Başkalarının hayatları bizi kendi hayatımızda daha çok bağlıyor. Bu da bu sonuçlara yol açıyor.

 

Ahlak içten gelen bir şeydir, dıştan öğrendiklerimizle bozulur.  Bunu iyi bilmek gerekir. Kimseden ahlak öğrenmemeli, kendi düşüncelerime göre hareket etmeliyiz. Burnumuzun dikine gitmeliyiz biraz. İnat etmeliyiz. Olacak şey değil yoksa! Skandallar içinde bir memleket olduk.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları