Gerçekten Yapacak Bir Şey Yok!

Erenköy Kız Lisesi’nde Atatürk posterinin yerinden kaldırılmasının altında aranması gereken şeyler var. Atatürk’ün kaldırılıp yerine Padişahların fotoğrafları asılması da oldukça manidar değil mi? Biz mesajları alalım da sonradan lazım olur.
Bu makale 2015-02-13 11:10:25 eklenmiş ve 675 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Erenköy Kız Lisesi’nde Atatürk posterinin yerinden kaldırılmasının altında aranması gereken şeyler var. Atatürk’ün kaldırılıp yerine Padişahların fotoğrafları asılması da oldukça manidar değil mi? Biz mesajları alalım da sonradan lazım olur.

 

Yeni Türkiye adı altında sonumuz nereye gidiyor bilmiyoruz fakat gidiyoruz işte. Kaygılıyız fakat elden ne gelir? Kurbanlık koyun gibi sonumuzu bekliyoruz. Aslında ‘’koyun’’ tanımı Bu ülkede herkes için geçerli. Sürekli belirtildiği gibi sadece bir kesim için değil. İsyan etmek beğenmemek eleştirmek oldukça kolay bir iş. Elden de bir şey gelmiyor ama sonuç olarak. Yapacak bir şey yok ve sadece bekliyoruz.

 

Erenköy Lisesinde yaşanan skandalın üstü bir şekilde örtüldü. Nelerin üstü örtülmüyor ki? Yeni bir müdür gelmiş, okulu yenileme çalışmaları yapmış falanmış filanmış. İnandırıcı değil tabi ama yapacak bir şey.  Gerçekten yapacak bir şey  yok! Bu çok acı bir durum.

 

Atatürk’e saygısızlık her geçen gün arıyor. Müslümanım diye geçinen kesim ölmüş bir adamın arkasında konuşma gafletinin bulunmasının yanı sıra, Atatürk’e sallamak moda olmuş gibi davranıyorlar. Prim yaptıkları gerçeği de var tabi. Prim verenler ise aslında Atatürk’ü seven kesim. Fakat elden de bir şey gelmiyor. Gerçekten Yapacak bir şey yok!

 

Türk insanının kendi hayatı ile uğraşmaktan, geleceği için kaygı duymaya bile zamanı kalmıyor. Aslında biraz boş zamanı olsa belki değişecek bir şeyler. Ama yok işte. Herkes kendi işini yapsa buna gerek kalmayacak aslında.  Fakat başkalarının ayağını kaydırmaya çalışmaktan kendi derdimizi unutmuşuz. Toplumun yapısı ve ahlaki yapısı değişiyor bir şekilde.  Ayak uydurma çabası bir nevi. Bilinçli ya da bilinçsiz yapılıyor bunu bilmiyorum ama değişen bir şeyler olduğu kesin. Ama gerçekten yapacak bir şey yok!

 

 

Kendimizi kandırmaya devam etmemiz gerekiyor aksi takdir de insan işin içinden çıkamıyor. Zor tabi ama yapacak bir şey yok. Olsa söylerdi devlet büyüklerimiz herhalde. Ama onlar hayatından memnun. Olan vatandaşa oluyor. Ama vatandaşta kendi hayat derdi içinde. Gerçekten yapacak bir şey yok! 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları