Ergin Ataman’ın Tokat Meselesi

Galatasaray basketbol takımında yaşanan bir olay son günlere damgasını vurdu. Hepinizin bildiği üzere Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman, mağlup olunan Eskişehir Basket mücadelesinden sonra soyunma odasında 19 yaşındaki basketbolcu Göktürk Ural’a tokat attı
Bu makale 2015-02-13 11:09:42 eklenmiş ve 804 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Galatasaray basketbol takımında yaşanan bir olay son günlere damgasını vurdu. Hepinizin bildiği üzere Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman, mağlup olunan Eskişehir Basket mücadelesinden sonra soyunma odasında 19 yaşındaki basketbolcu Göktürk Ural’a tokat attı. Doğal olarak bu durumda medyada fazlası ile ses getirdi. Bu durumu iki konuda ele almak gerekir. Birincisi Ergin Ataman bu hareketi neden yaptı ve Ergin Ataman her zaman bu tür davranışların içerisinde bulunur mu? İkincisi de böyle bir hareket kabul edilebilir mi, oyuncu açısından böyle bir davranış mazur görülebilir mi?

 

Ergin Ataman’ın bu şekilde bir hareketi yapabilmesi için ciddi psikolojik baskı altında olması ve kendisini mutsuz hissetmesi gerektiğini düşünüyorum. Son zamanlara da bakarsak Galatasaray basketbol takımının içinde bulunduğu maddi çaresizlikte Ergin Ataman’ı bu hale getirmiş olabilir. Ergin Ataman 19 yaşında bir gencin onurunu kırmaması gerektiğini bilen ve basketbolda gençlere en çok şansı veren hoca olarak bu hareketten dolayı kesinlikle çok üzülmüştür. Ancak bu durumun medyada çok abartıldığını ve Ergin Ataman gibi Türkiye’nin en önemli spor adamlarından birinin yok edilmeye çalışıldığını görüyorum. Bu durumda hem parasını alamayan hem de Galatasaray yönetimi tarafından dışlanan Ergin Ataman’ın yakın bir dönemde Beşiktaş İntegral Forex’te Ahmet Kandemir’den boşalacak koltuğa oturabileceğini tahmin ediyorum. Çünkü Ergin Ataman her kötü döneme girdiğinde kendisini Beşiktaş’ta toparlamış ve Beşiktaş’a da özlediği başarıları kazandırmıştır.

 

Oyuncu tarafından yaşanan olayın izlerine gelirsek doğal olarak profesyonel basketbol oynayan 19 yaşındaki genç bir sporcu bu rencide edici durumu kaldıramamış olabilir. Bu olayın basına yansımasının ardından da Göktürk Ural’ın ailesi bu durum üzerine çok üzülmüş olabilir. Bütün bunlar doğal şeylerdir. Ancak Göktürk Ural’ın önünde uzun yıllar basketbol oynayacağı bir dönem olduğu için bu dönemde sağduyulu ve bilinçli hareket etmelerinde fayda vardır.

 

 

Kısacası böyle bir olay yaşandığı için Ergin Ataman’a kızılabilir, eleştirilebilir ancak Ergin Ataman’ın içinde bulunduğu durumda göz önüne alınarak onu yok etmeye yönelik hareketlerden kaçınılabilir. Tabii ki oyuncunun da yaşadığı bu sıkıntılı dönemde destek olunmalı ve oyuncuya sahip çıkılmalıdır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları