Atatürk Her Yerde Karşısına Çıkıyor

Türkiye içinden çıkılmaz bir süreçte ilerlerken Atatürk ilke ve inkilaplarına sarılmak her nedense kimsenin işine gelmiyor.
Bu makale 2015-02-13 11:07:45 eklenmiş ve 729 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Türkiye içinden çıkılmaz bir süreçte ilerlerken Atatürk ilke ve inkilaplarına sarılmak her nedense kimsenin işine gelmiyor. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi ve Türk milletini düşman işgalinden kurtarabilmek için her kesimden insanı bir araya getirebilmeyi başarmış ve çağdaş bir medeniyet kurulacağına dair herkesi inandırmıştı. Atatürk’ün böyle bir işe giriştiği dönem nasıl Osmanlı (bugünün Türkiye) toprakları işgal altındaysa içinde olduğumuz dönemde de silahlı bir işgal söz konusu değil belki ama çağın şartlarına uygun şekilde her yerden işgal edilmiş durumdayız. O zaman bu şartlarda yapılması gereken samimi bir şekilde Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalarak hareket etmektir.

 

AK Parti iktidarı ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkilaplarına savaş açılmış, demokratik anlayıştan anti demokratik bir anlayışa doğru ilerlenmiştir. Ülkenin bağımsızlığının teminatı olan ordu yerle bir edilmiş ve vatan sevgisi ile yaşayan askerler zindanlara konulmuş, itibarsızlaştırılmıştır. Çağın şartlarına ayak uydurmak yerine yüzyıllar öncesine özenilmiş ve ülkenin ilerleyişinin önüne engel konulmuştur. Her ne kadar Atatürk sonrasında Atatürk vizyonu doğrulstusunda ilerleme kaydedemesekte emekleyerek de olsa Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda ilerliyorduk. En azından başa gelenler diktatör bozuntularına özenmiyor ve ülkeyi yönetenler açık şekilde yolsuzluklara karışmıyordu. Bütün bunların yanında ise göz göre göre vatan hainlerini muhatap alarak başımıza çıkartmıyorlardı. Ayrıca ülkenin her bir köşesi yabancı şirketlere satılmıyordu. Bütün bunları bir araya topladığımızda Atatürk’ün ülkeyi içinde bulunduğu buhrandan çıkartmaya çalıştığı dönemden çok daha kötü durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Tam böyle bir durumdayken ülkenin kendi Atatürk’ünü çıkartmaya ihtiyacı olduğu aşikar ama Atatürk gibi bir liderin çıkması şu anda söz konusu gibi gözükmediği için halkın kendisinin Atatürk rolüne soyunması gerekiyor.

 

 

Saydığımız bütün hatları ile ülke bu haldeyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyarete gittiği Che Guavera’nın memleketi Küba’da ilke ve inkilaplarına savaş açtığı Atatürk büstü ile karşılaştı. Bu fotoğraf bana oldukça manidar geldi öyle olacakki Erdoğan’ın büste bakışı da burada da mı karşıma çıktın dercesine bir bakıştı!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları