Güvenmek

Bu 8 harf ve üç heceden oluşan basit kelime içinde ne kadar derin anlamları barındırıyor değil mi? Kime güvenirsiniz?
Bu makale 2015-02-12 15:59:32 eklenmiş ve 616 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Bu 8 harf ve üç heceden oluşan basit kelime içinde ne kadar derin anlamları barındırıyor değil mi? Kime güvenirsiniz?

 Annenize?

 Babanıza?

Kardeşlerinize?

 Dostlarınıza!?

 Ya da hepsine mi?

 Gerçek şu ki; bir yerden sonra hiçbirinin umurunda olmacağız. Canınızın acıdığı bir anı düşünün.

Düşündünüz mü?

 

O an delice âşık olduğunuz ve deyim yerinde ise taptığınız insan aklınıza geliyor mu? Muhtemelen hayır. Demek ki neymiş? Herkes, biz de dâhil, öncelikli olarak kendimizi düşünüyor ve insanların bize duydukları güveni yeteri kadar hak etmiyormuşuz. Yaratılış gereği hepimiz ‘bencil’ insanlarız. Ama sanırım, yapmamız gereken kendimizden pay biçip insanlara ‘güvenmemek’. Artık insanlar o kadar acımasızlar ki, seni konuşturup, zayıf noktalarını öğrenip oradan vuruyorlar. “Anlatmayalım mı hiç? İçimize mi atalım?” Diyorsunuz muhtemelen. Evet, anlatmayın. Yazın kardeşim. Tıpkı benim ve birçok kişinin yaptığı gibi. Kalemler, kelimeler ve klavye tuşları… Bu üçü size asla zarar veremez, asla terk etmez, asla hakaret etmez. Güveninizi boşa çıkarmayacak şeylere bağlayın kendinizi. Sıkı sıkıya tutunun onlara.

 

En ufak tartışmada bildiği tüm zaaflarınızla sizi bel altından vuran insanlar her zaman için olacaktır. Bunlar zavallı ve aşağılık denilebilecek türden insanlar. ( Kendim ile çeliştiğimi düşünenler olabilir; bencil olmak ayrı, karaktersiz olmak ayrı. Bencil olabilirsiniz ama bu size hak etmeyen, iyi kalpli insanları üzme hakkı vermez, hak edene hak ettiği gibi davranın. )Yapmamız gereken, arkadaşlarımızı doğru seçtiğimizden emin olmak ve ileride bizi dudaklarının arasından dökülen sözcükler ile tıpkı ok saplar gibi, yavaş yavaş öldürecek insanlardan uzak durmak.

 

Biraz acımasız ve çok önyargılı bir yazı oldu. Farkındayım. Lakin gerçeklerde böyle; Acımasız..

 

Klasik bir cümle olacak yine de yazacağım; yalnız doğup yalnız öleceğimiz şu hayatta kimseyi iplemeye değmez. “Hıhııı, evet” modunda dinleyin insanları. “Haklısın canım.” Diyin umursamayın, çünkü sizde umursanmıyorsunuz. Annemin hep söylediği bir söz var “ sen üzülene kadar söyle, karşındaki üzülsün. “

 

 

Ben de bu yazıyı okuyan sevgili okurlarıma söylüyorum; Eğer biri sizi üzer ise içinizde tutmayın. Söyleyin, o üzülsün. Sizden kıymetli hiçbir şeyin olmadığını anladığınızda ne yazık ki çok geç olabiliyor. Tıpkı benim aldığım bazı kararlardan duyduğum büyük ve asla düzeltemeyeceğim pişmanlıklarım gibi. Asla düzeltemeyeceğini bilmenin verdiği o acizlik duygusu… Berbat bir şey. Güvenin (!) bana.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları