İş Hayatındaki Sahte Gülüşler

İşini sevmeyen insanlar ile işini seven insanların hayatları her zaman farklı olmuştur. Maaşın ne kadar iyi olursa olsun eğer yaptığın işi sevmezsen, hayatın cehenneme döner
Bu makale 2015-02-12 11:07:41 eklenmiş ve 760 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

İşini sevmeyen insanlar ile işini seven insanların hayatları her zaman farklı olmuştur. Maaşın ne kadar iyi olursa olsun eğer yaptığın işi sevmezsen, hayatın cehenneme döner. Gününün büyük bir kısmını geçirdiğin iş yerinde sevmediğin ekip arkadaşların varsa, sevmediğin işleri zorla yapmaya çalışıyorsan bu normal hayatına da yansır ve mutsuz günler seni bekliyor demektedir. Bu yüzden temel kişiler yapacakları işi iyi seçmelidirler. Belli başlı meslekler dışında, iş seçiminin eğitimle pek bir ilgisi olamayabilir. Mühendislik, doktorluk, avukatlık vb. mutlak eğitim ve o eğitim alanında uzmanlık istenen meslekler dışındaki mesleklerden birini seçeceksek, çok iyi düşünmemiz gerekir. Türkiye’deki eğitim sistemi bizi yeterince yönlendiremiyor. Bize gerekli bilgi birikimi ve kazançları sağlayamıyor ve bu yüzden karar verirken hata yapma şansımız artıyor.

 

Kendi yeteneklerimizi çok iyi bilmemiz ve buna paralel olarak işimizi seçmeliyiz. Seçme şansınızın olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat eğer bir işte yeterince uzmanlaşırsanız her zaman aranan kişi olursunuz. Ülkemizde alanında uzman kişi kıtlığı çok fazla. Bu açığı kapadığınız sürece iş bulma ihtimaliniz artacaktır. Tek sıkıntısı belki alacağınız para sizi tatmin etmez ve kapitalist düzen içerisinde çok fazla yorulur ve yıpranırsınız. Bunlara yapılacak bir şey yok. Eğer çok zengin değilseniz, biraz ezilmeniz gerekir. Bu hayatın gerçeğidir. Ama sevmediğiniz bir işte ezilmekle, sevdiğiniz işte ezilmek arasında çok büyük fark vardır. Kuşkusuz iş arkadaşlarınızın iş hayatınıza etkisi de en az işinizi sevip sevmeniz kadar etkilidir. İş arkadaşlarınızda seçme şansınız yok. Emin olun seçme şansınız olsa bile iş arkadaşlığı normal arkadaşlığa benzemez. İş hayatı her yönü ile çok farklıdır.

 

 

İş hayatına adapte olma süreci denen şey sahte bir hayata adapte olma sürecidir. İş hayatının yalanlarına, dolanlarına sahte gülüşlere ve kuyu kazmalara alışmak gerekir. Kimi insan buna hiç alışamaz ve elenir. Kimisi ise bu konuda zaten bilgilidir ve tepeye çıkar. Maalesef dürüstlük, hayatın diğer alanlarında olduğu gibi iş hayatında da bir erdem değildir. Robotik yaşamayı öğrenerek, her sabah o sahte dünyaya girmeniz gerekir. İşin zor kısmı da akşam olup eve gittiğinizde başlar. O sahte dünya sizde alışkanlık haline gelirse, evde de karakter değişimine uğrayabilirsiniz. Zaten sır buradadır. İş yerinde hoşunuza gitmeyen biri ile normal hayatta çok iyi arkadaş olabilirsiniz. İş rekabettir ve rekabette her yol mubahtır. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları