Acun’un Sırrı Nerde?

Sıfırdan gelerek paralar içinde yüzmek ve kaliteli bir hayat yaşamak isteyen herkesin aklının bir ucunda Acun’un püf noktası nedir düşüncesi vardır
Bu makale 2015-02-12 11:06:48 eklenmiş ve 749 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Sıfırdan gelerek paralar içinde yüzmek ve kaliteli bir hayat yaşamak isteyen herkesin aklının bir ucunda Acun’un püf noktası nedir düşüncesi vardır. Türkiye’de bir Acun Ilıcalı gerçeği var ve kolay yoldan para kazanmak isteyenler Acun’un hayat hikayesini çok merak ettikleri gibi onun yolunu izlemeye çalışıyorlar. Ancak ilk etapta belirtmekte fayda var, Acun az çalışarak bu duruma gelmedi aksine eşekler gibi çalıştı ve zaman zaman hayatını ortaya koydu. Tabii ki Acun’un sadece çalışmakla bu hayat standardına ulaştığını söylemek kolaya kaçmak olur ve insanlara doğru bilgi vermiş olmayız.

 

Acun Ilıcalı muhabirlik ile başlayan televizyon kariyerinde sıradan bir muhabirken kimse farkında değilken bugünlerin hayalini kurmuş ve o zaman belki de diğer insanlardan farkını ortaya çıkarmıştı. Daha sonra bütün Türkiye onu Acun Firarda programı ile tanıdı ancak o programı yaparken ülke ülke dolaşan Acun’un büyük paralar kazandığını söylemek hayalcilik olur. İkili ilişkiler konusunda oldukça başarılı olan Acun Ilıcalı hiçbir siyasi düşünceyi ve ideolojik yapıyı hayatında önemli bir yere konumlandırmadığı için her görüşten insan ile ilişkiler kurmakta sakınca görmemiştir. İletişim konusundaki başarısı ile televizyon sektörünün içinde olduğu sürede önemli kişiler ile iyi ilişkiler kuran Acun gün geçtikçe hedefine yaklaştı ve yabancı ülkeleri yakından takip etmesinin verdiği vizyon ile değişik formatlardaki yarışmaları Türkiye’ye getirmeye başladı. Sempatik tavrı ve hiç kimse ile arasını kötü tutmaması onun sevilmesini ve programlarının da takip edilmesini sağladı. Ayrıca dönemin iktidarı halkın büyük tepki göstereceği işlere giriştiği için halkın bir yandan uyutulmasının yararına olacağını düşünerek Acun’u alttan alta desteklediler ve Acun’un bu seviyelere gelmesinin önü açıldı. Halkın uyutulması ile Acun’un ne alakası var diyebilirsiniz. Bunu da şöyle anlatayım; Acun’un programlarını incelerseniz hiçbir programında halklara ve insanlara önemli kazanımlar sağlayan programlar olmadığını ve saatlerce manasız olayların seyrettiğini göreceksiniz. Bu şekilde halk uzun yıllar boyunca Acun’un türlü türlü saatler süren programlarına dalarken öte yanda birçok iş yapıldı.

 

 

Anlayacağınız Acun çok çalışkan ve vizyon sahibi bir insan olmasının yanında güç sahiplerinin kendi yaptıkları kötü işleri saklayabilmeleri için Acuna destek çıkmaları ile bu seviyelere geldi. Tabii ki Acun’u birçok yönden eleştirebileceğimiz gibi iletişim konusunda ise bazı yönlerden derslik olduğunu belirtmeliyiz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları