Yeni Türkiye’de Mehmet Ali Erbil’in Rolü Azaldı

Mehmet Ali Erbil’in kırıp geçirdiği günler geride kaldı. Daha doğrusu Mehmet Ali Erbil yayından kaldırıldı. 1990’lı yılların sonlarından 2000’li yıllar da dahil olmak üzere Çarkıfelek isimli yarışma programı ile kırdı geçirdi
Bu makale 2015-02-10 16:40:27 eklenmiş ve 762 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Mehmet Ali Erbil’in kırıp geçirdiği günler geride kaldı. Daha doğrusu Mehmet Ali Erbil yayından kaldırıldı. 1990’lı yılların sonlarından 2000’li yıllar da dahil olmak üzere Çarkıfelek isimli yarışma programı ile kırdı geçirdi. Onun dışında da farklı şovları vardı. Güldürdü,  kimi zaman tepki gördü ama, alıştırdı kendini. Bel altı espriler yapardı genellikle. Birkaç belli kalıbı vardı, söylerdi ve gülerdik. Kemal Sunal ile benzer bir yönü vardı. İkisinde de bir şeytan tüyü vardı sanki. Ama Mehmet Ali Erbil biraz daha aykırıydı. Özel hayatı ile her zaman gündem oldu.  Ama sonuç olarak, güldürdü. Türk Televizyonlarda bir devrim diyebiliriz.

 

Çarkıfelek, ondan sonrada yapmaya çalışıldı fakat olmadı. Olamazdı zaten. Saçma sapan bir formatı olan gereksiz bir yarışmaydı. Mehmet Ali Erbil’in kendi şovunu sergilemek için bir aracıydı. Önemli değildi yarışmanın formatı. Sadece zihnimizi oyalardı. Biz o yarışmayı izlerdik ve gülerdik. Gülmek için izlerdik zaten, başka bir beklentimiz yoktu. Mehmet Ali Erbil herkesle dalga geçerdi. Biz gülerdik, dalga geçilen gülerdi. Herkes gülerdi yani, sorun yok.

 

Evet bel altı vururdu, kimsenin söylemediği şeyleri söylerdi ve bazıları toplum için ağır kaçardı. Ama hiçbir zaman yadırgamadık. Yadırgadığımız zamanlar oldu fakat Mehmet Ali Erbil der geçerdik. Onu öyle tanıdık, deyim yerindeyse ailemizden biri yaptık.  Her akşam konuğumuz olurdu.

 

Geçen kendisini Mesut Yar’ın programında gördüm. Değişmemiş, zaten beklenemez değişmesi. Aslında çok da uzaklaşmış değil televizyondan, ama bildiğim kadarıyla şu an programı yok. Seslendirme yapıyor reklamlara. Orada bile hissettiriyor kendini.

 

 

O Değişmesi ama, o zamanki toplumla şu zamanki çok değişti. Bazılarının eski Türkiye dediği dönemdi onun yayın yaptığı dönemler. Yeni Türkiye’de ona o kadar büyük bir rol biçmediler. Çünkü o ne kadar bel altı vurursa vursun, diğerleri gibi değildi. Mehmet Ali Erbil’di o. Kendine Mehmet Ali Hala dedirtti, Memoş dedirtti, en çok da kendiyle dalga geçti. Onun değerleri biraz farklıydı sanki. Evet ağzı biraz pisti ama, yüreği temizdi sanki.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları