İnternet Büyük Bir Çöplüğe Dönüşüyor

Son dönemlere kadar internetin gelişmesini çok değerli ve insanların hayatını kolaylaştıran bir aracı olarak görüyordum. Ancak son dönemlerde internet ortamında karşılaşılan bilgi kirlilikleri ve aradığın bilgiye birçok bilgi arasından ulaşılamaması internetin çok tehlikeli bir noktaya doğru gittiğini gösteriyor.
Bu makale 2015-02-08 16:05:57 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Son dönemlere kadar internetin gelişmesini çok değerli ve insanların hayatını kolaylaştıran bir aracı olarak görüyordum. Ancak son dönemlerde internet ortamında karşılaşılan bilgi kirlilikleri ve aradığın bilgiye birçok bilgi arasından ulaşılamaması internetin çok tehlikeli bir noktaya doğru gittiğini gösteriyor.

 

İnsanların merak ettikleri, cevabını öğrenmek istedikleri her şeyi arama motorlarına sormaya başlaması ve karşılarına çıkan bilgilerin çoğunun vasıfsız kişiler tarafından doğru bilgi edasında internet ortamına aktarılması olayı tehlikeli bir boyuta taşımaktadır. Ayrıca sosyal medya her ne kadar birçok yönden kıymetli bir şey gibi gözüksede terör örgütlerinin ve suç çetelerinin de propaganda yapma aracı haline dönüştüğü görmezden gelinemez. Tam bu noktada denetim sayesinde bu sorunların çözülebileceğini düşünsenizde internet ortamının denetiminin hiçbir şeyde olmadığı kadar zor olduğunu bilmelisiniz. Özellikle belli bir eğitim seviyesine çıkmamış ve kendisini geliştirmemiş insanların sosyal medya kullanması ve internet ortamında sörf yapması bazen çok tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Özellikle son dönemlerin adından çok söz ettiren terör örgütü IŞİD’e baktığımız zaman katılımcılarının büyük bir bölümünü sosyal medya hesapları üzerinden kendisine bağladığını anlayabiliriz. Ayrıca sıklıkla sağlık sorularını yönelttiğimiz internet ortamında birçok şarlatan türemiş durumda ve kafalarına göre insanlara bilgiler vermekteler. İnsanlarda da oluşan internette yazıyorsa doğrudur algısı çok tehlikeli boyutlarda seyretmektedir.

 

 

Yıllardır birçok gereksiz bilgi ile dolan internet aleminin temizlenerek gerekli ve doğru bilgilerin öne çıktığı bir platform halini alması gerekiyor. Bu konuda çok bilgili olmadığım için biz sadece uyarıda bulunalım işlemi yapacak olanlar harekete geçsinler. Bu internet yüzünden gelecek bir dönemde ülkeler arasında savaşlar çıktığına bile şahit olabiliriz. Çünkü hacker adı verilen kişiler devletlerin en dokunulmaz kurumlarının sitelerini bile hackleyip istedikleri paylaşımlarda bulunabiliyorlar. İnternetin ve sosyal medyanın denetlenebilir bir hale gelmesini savunmamdan dolayı birçok kişi ifade özgürlüğüne karşı olduğumu ve baskı rejimini desteklediğimi düşünebilir ama kesinlikle öyle değil. Çünkü ben şu anda sosyal medyayı ve interneti bundan en şikayetçi olan iktidarların kullandığını ve bu sayede ayakta kaldıklarını düşünüyorum. Denetim gelirse en büyük darbeyi baskın iktidarlar yiyecektir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları