‘’Sosyal Medya Çağı’’

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medyada durdurulamaz bir gelişim görülmektedir. Bu gelişim bir yandan kişilerin hayatını kolaylaştırırken, bir yandan da aslında değişen hayatları kolaylaştırdığı için kalıcı hasarlar meydana getirebilmektedir.
Bu makale 2015-02-07 18:28:59 eklenmiş ve 722 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medyada durdurulamaz bir gelişim görülmektedir. Bu gelişim bir yandan kişilerin hayatını kolaylaştırırken, bir yandan da aslında değişen hayatları kolaylaştırdığı için kalıcı hasarlar meydana getirebilmektedir.

 

Yeni neslin tüketim odaklı yaşadığı bir gerçek. Daha çok başka ülkelerde geliştirilen ürünler ülkemize getiriliyor ve  yüksek bir kar marjı ile satışa sunuluyor. Her malın alıcısı olduğu içinde bu mal kolay bir şekilde satılıyor ve bu bir döngü haline gelmiş durumda. Teknoloji artık o kadar ilerledi ki neresinden tutabileceğimizi bilmiyoruz ve hiçbir şekilde yetişemiyoruz. Sürekli yeni model telefonlar, arabalar, bilgisayarlar ve bunun gibi pahası yüksek gereçler için yaşayan, bunları alabilmek için çok yüksek paraları gözden çıkaran bir nesil haline geldik. Ülkemizde bundan çok büyük nasibini aldı tabi. Çağa ayak uydurmak adına yapılan tüketim, durdurulamaz bir gelir-gider dengesizliğine sebep oldu.

 

Hal böyleyken ve gelirlerin bu kadar az olduğu bir toplum düzeninde ekonomik sıkıntılar sürekli baş göstermeye başladı. Kişiler taksitlerle aldıkları gereçlerin taksitini ödemek için başka şeylerden kısmak zorunda kaldı. Bu nedenle evden çıkamaz olduk ve kendimizi televizyon başında bulduk.  Televizyon bana göre en gereksiz tüketim sınıflarının başında gelir. 

 

Geleceğimizin karanlık olduğu şu günlerde, aydınlık bir geleceğe mum yakmak için ilk başta neleri değiştirmemiz gerektiğini belirlemeliyiz.  Hayatımızda değiştirmek istediğimiz şeyler için ilk kendimizden başlamamız gerekiyor.

 

Sosyal medya ile insanlar arası iletişimde çok büyük değişikler meydana geldi. İnsanlar arası ilişkiler doğrudan etkilendi ve kişiler arası sıcaklık yaratan jest, mimikler gibi ifadeler yerini daha sıcak yapmacık ifadelere bıraktı. Savaşlar bile siber yollarla yapılmaya başladı. Bu şartlar altında yakın zamanda dünyanın çağ atlamasını beklemek absürt olmaz. Peki çağ atlayarak ileri mi gideceğiz geriye mi işte bunu zaman gösterecek.

 

 

Eğer yeni bir çağa geçersek bunun adı ‘’Sosyal Medya Çağı’’ olabilir. Msn ve icq’nün yapamadığını facebook ve twitter kısa bir süre içinde başardı. Bakalım instagram, ve daha niceleri bu bayrağı taşıyabilecekler mi?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları