Gelişmeler İnsan Yararına Olmuyor

Dünya üzerinde meydana gelen teknolojik gelişmeler ve diğer sektörlerdeki gelişmelerin insan yararına olduğunu söylemek çok zor. Halbuki dışarıdan bakıldığında da bütün hepsi insanların hayatını kolaylaştırmak için ve insanların faydasına yapılıyormuş gibi bir izlenim bırakıyor.
Bu makale 2015-02-06 08:57:16 eklenmiş ve 723 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Dünya üzerinde meydana gelen teknolojik gelişmeler ve diğer sektörlerdeki gelişmelerin insan yararına olduğunu söylemek çok zor. Halbuki dışarıdan bakıldığında da bütün hepsi insanların hayatını kolaylaştırmak için ve insanların faydasına yapılıyormuş gibi bir izlenim bırakıyor.

 

Özellikle teknolojide meydana gelen değişimler ve gelişmeler internet ile birlikte insanların her işini masa başında halledebilmesine olanak sağladı. Bu şekilde yüzeysel bakıldığında insan yararına gibi gözüksede hiçte öyle değil. Çünkü insanlar bilgisayar başında oturarak işlerini hallettikleri için hareketsiz yaşamaya ve buna bağlı birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmaya başladılar. Ayrıca insanlar birbirleri ile yüz yüze görüşmek, konuşmak yerine internet üzerinden konuşarak, mailleşerek sosyal yönlerini kaybetmeye başladılar. Teknolojinin kölesi haline gelmeye başlayan insanların oluşturduğu toplumlar ise doğal olarak sağlıklı bir hal alamamaya başladı. Buna güzel örneklerden biriside eskiden mahalle kültürü vardı ve çocuklar dışarıda arkadaşları ile top oynar ve sohbet ederlerdi. Şimdi ise kendileri oynamak yerine bilgisayara oynatıyorlar. Bu durumda fast food kültürünün yaygınlaşması ile birlikte obeziteye yatkın çocukların oluşmasına neden oluyor. Neresinden bakarsanız aslında elimizde kalıyor. Gıda sektöründeki gelişmeler insanların sağlıksız ve yağlı besinler tüketmelerine neden oluyor bunun da sonunda toplumlarda kalp ve kanser hastalıkları artıyor. Aynı askeri alanda yaşanan gelişmelerde olduğu gibi hepsi güçlü iş adamlarının işine geliyor. Bu güçlü iş adamları diğer tabir ile baronlar kendi çıkarları ve çok para kazanma arzuları nedeni ile insanları zehirlemekten hiç geri durmuyorlar. Özellikle insanları birbirine kırdırıp silah ve askeri mühümmat ticareti yapmaları onların her konuda ne kadar tehlikeli olabileceklerini gösteriyor. Tabii ki diyebilirsiniz ki onlar bu şekilde davranıyorsa insanlarda onlara aynı zeka seviyesi ile karşılık versinler ve fırsat tanımasınlar. Ama işte böyle olmuyor çünkü medyada, iktidarda hemen hemen her yerde bu kişilerin güçleri, etkileri bulunuyor. Bir yerde insanları uykuya daldırabiliyorlar.

 

 

Böyle bir yaz yazıyorum ama sanmayın ki ben fast food beslenmiyorum ya da internet başında zaman geçirmiyorum. Hepsini sizin kadar yapıyorum ama zaman zaman bunları düşünerek kendimizi frenleyebiliriz diye düşünüyorum ve size de aksettiriyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları