Başın Sağ Olsun Polat Alemdar

Kurtlar Vadisi dizisinin hala devam ediyor olması aslında bir çok gerçeği gözler önüne seriyor ülkemiz adına. Birçok kanalda yayın hayatına devam etti reytingleri hiçbir zaman düşmedi. Peki neydi Kurtlar Vadisi’nin sırrı.
Bu makale 2015-02-06 08:56:20 eklenmiş ve 745 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Kurtlar Vadisi dizisinin hala devam ediyor olması aslında bir çok gerçeği gözler önüne seriyor ülkemiz adına. Birçok kanalda yayın hayatına devam etti reytingleri hiçbir zaman düşmedi. Peki neydi Kurtlar Vadisi’nin sırrı. Neydi bu diziyi bu kadar izlenilir kılan. Birçok dizi geldi gitti, Kurtlar Vadisi hepsini eskitti. Yayınlanmadığı kanal kalmadı. Her türlü tartışmanın içinde kendine yer buldu. Karakterleri, yer altı dünyasına karışmış kişiler ile özdeşleştirildi. Birçok isime baktığınız zaman benzerlikleri siz de görebilirsiniz.  Türk insani Kurtlar Vadisini neden bu kadar çok sevdi?

 

Doğrusunu söylemek gerekirse ilk bölümlerinde de bende büyük hayranıydım dizinin. İlk 100 bölüm civarını kaçırmadan izledim. Uzunca senelerde ilk bölümlerini tekrar tekrar izlerim. Temelinin çok sağlam olduğunu düşünüyorum. Hikayesi, senaryosu ve kurgusu muazzam. Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz ne kadar kötü bir oyunculuk sergilese de bir şekilde çok itici gelmemeyi başardı izleyenlere. Samimi bulduk yani, seslendiren kişinin de bunda büyük payı olduğunu düşünüyorum.

 

Elif-Polat aşkı gelir benim ilk aklıma Kurtlar Vadisi denildiği zaman. Elif Ali’sini kaybeder, Polat’ını bulur. Polat her ne kadar uzak durması gerekse de beceremez ve tekrar bir aşk başlar. Diğer dizilerdeki aşklar gibi değildir bu. Gerçek aşk diyebileceğimiz çok sevimli çok sıcak bir aşktır. Sonra bir de Çakır-Polat dostluğunun diziye katmış olduğu renk var. Ömer Baba- Nazife Ana, Polat’ın yakın arkadaşı Deli Hikmet… Evet doğrudur, Polat düşmanlarını teker teker yener ve en büyük olur.  Bu yolda da çok büyük badireler atlatır. Fakat dizinin özü bu değildir. Dizinin özü Polat’ın estetik ameliyat olmadan önceki hali Ali Candan’ın hayatıdır. Aslan Bey Ali’yi alır ve Polat yapar. Fakat Polat hala Ali’dir…

 

 

Uzun süredir bu diziyi izlemiyorum. Benim gibi düşünen kişilerinde uzun süredir izlemediğini düşünüyorum.  En son Nazife Ana ölmüş. Çok üzüldüm ve dayanamadım bir bakayım dedim karakterlere dizinin fragmanına vb. Çok değişmiş. O ruhu terk ettiğini söyleyebilirim. Başın Sağolsun Kurtlar Vadisi, başın sağ olsun Polat Alemdar

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Vadi
Mustafa 2015-02-07 00:03:41
Dizi ayrılanlar olsa da gerçekten çizgisini hiç bozmadı.Son zamanlarda biraz siyasiye oynasada yine merakla izliyorum :)
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları