Öcalanın Büyük Önemi

Başbakanımız Davutoğlu'nun başdanışmanı görevini üstlenen Etyen Mahçupyan'ın, Abdullah Öcalan hakkında yaptığı değerlendirilmesi, Çözüm Süreci'ne karşı çıkan bütün çevreleri oldukça çevreleri rahatsız etti. Etyen Mahçupyan ise değerlendirmesinde şu cümleleri kullanıyor:
Bu makale 2015-02-05 13:53:57 eklenmiş ve 745 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Başbakanımız Davutoğlu'nun başdanışmanı görevini üstlenen Etyen Mahçupyan'ın, Abdullah Öcalan hakkında yaptığı değerlendirilmesi, Çözüm Süreci'ne karşı çıkan bütün çevreleri oldukça çevreleri rahatsız etti. Etyen Mahçupyan ise değerlendirmesinde şu cümleleri kullanıyor:

 

"Öcalan, 'bebek katili' diyerek isimlendirilen, ve adı neredeyse hiç anılmayan adamlardan bir tanesi idi. Şimdilerde ise o algı çok radikal bir şekilde değişti. Son zamanlarda ise artık Abdullah Öcalan, Kürt dünyasında çok fazla rasyonel, ufku çok geniş bir insan muamelesi görmeye devam ediyor. Toparlayıcı vede aşırı sürükleyici çok ilginç bir yeteneği bulunuyor. ( ... ) Şu anda gelmiş olduğumuz noktada ise, beğensek de beğenmesek de aslında 'İyi ki de Abdullah Öcalan isimli  biri var' demekteyiz."

 

Aynı çizgide bulunan pek çok yazıyı da kaleme almıştım geçtiğimiz seneler içerisinde. Örnek olarak, "Bebek katili' diyip bir barış kesinlikle yapılamaz" başlığı bulunan yazımın tarihi ise 16 Ocak 2013 'tür. Bilhassa da Türk milliyetçileri pek fazla kızmışlardı bu şekilde dememe...

Halbuki barış yapabilmek ve önemli bir toplumsal problemi çözüme ulaştırabilmek için, oturulan masanın karşı tarafında oldukça aklı başında, ileriki zamanı çok iyi gören, siyaseti bilen bir takım insanların oturması kesinlikle gerekli bir durumdur.

Bence Abdullah Öcalan, siyasi anlamdaki zekâsı oldukça çok yüksek bulunan bir kişidir... Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şartları 1970'li seneler içerisinde demokratik mücadele yapabilecek bir 'Kürt Partisi'ne izin verse idi... Belirli bir süre sonra da başınam Abdullah Öcalan geçer ve şu anda yaşanmakta bulunan Kürt Sorunu da bu şekilde  asla dallanıp budaklanmazdı.

Abdullah Öcalan suç ya da suçlar işledi mi? Elbette ki işledi. Ancak bence asıl suçlu bulunan kişiler, yukarıda da sözünü ettiğim Kürt Partisi'ne izin vermemiş olan, asker ve sivil siyaset sınıfında olanlardır.

 

Bu şekilde alınan yanlış kararları yüzünden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti on binlerce insanını ve bütün bunların yanında da milyarlarca dolarını gereksiz bir şekilde başlayan savaşta kaybetti. Yazıklar olsun! 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları