Seçimlerde Büyük Sorun: HDP

Önümüzdeki Genel Seçimlere parti olarak katılmaya karar veren Halkların Demokratik Partisi yüzde 10 seçim barajını geçebilmek için her türlü oyunun içerisinde gireceğinin sinyallerini vermeye başladı.
Bu makale 2015-02-04 09:05:23 eklenmiş ve 844 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Önümüzdeki Genel Seçimlere parti olarak katılmaya karar veren Halkların Demokratik Partisi yüzde 10 seçim barajını geçebilmek için her türlü oyunun içerisinde gireceğinin sinyallerini vermeye başladı. Bağımsız şekilde seçimlere katıldığında 30 küsür milletvekili çıkarmayı başaran HDP parti olarak gireceği 2015 Genel Seçimlerinde yüzde 10 seçim barajını aşamadığı takdirde mecliste temsil yetkisi yakalayamayacak. Bu durumda HDP ve PKK için oldukça riskli bir durum.

 

Yüzde 10 barajını aşıp aşma konusunda kritik bir noktada bulunan HDP’nin kendisini barajın sütüne atabilmek için her türlü faaliyeti yürüteceği bugün iyice ortaya çıktı. HDP seçim kampanyasını içeren bir afişte HDP ile ilgilisi olmayan birçok sanatçı ve ünlünün yer aldığı görüldü. Hepsinin altında da oyum HDP’ye yazılan afişler hakkında HDP bir ilgisi olmadığını söylesede pek inandırıcı gelmedi. HDP’nin parti olarak seçimlere gireceğini açıklaması üzerine kuvvetle muhtemel olan barajı geçememesi durumunda ortalığı yangın yerine çevirebileceği korkusunu taşırken seçim öncesinde de birçok hilenin ve kurnazlığın da HDP tarafından uygulanabileceği görülmüş oldu. Oldukça kritik bir sürece adım atarken herkesin çok dikkatli olması gerekir. Özellikle devletin istihbarat teşkilatları ve güvenlik güçleri seçime kadar ve seçimden sonra bir müddet alarmda beklemeleri gerekiyor. Eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısını meclise sokabilmek için türlü senaryolar içerisine girebilir. Hatta ve hatta kendi milletvekillerine ya da ünlü sanatçılarına saldırılar düzenleyerek kendilerini mağdur göstererek oy devşirme politikası uygulayabilir. Bu kadar da olmaz Kürt vatandaşlara kıymazlar demeyin çünkü bunlar yıllarca kendi kadınlarını ve çocuklarını öldürdüler. İnsanları diri diri yakan ve tuzağa düşürüp öldüren bir zihniyetten her şey beklenir bu nedenle de telakkuzda olmak gerekir.

 

 

HDP’nin ve PKK’nın yapacağı oyunlara dikkat etmek gerektiği gibi AKP’de muhalefet tarafından göz hapsinde tutulmalı ve her hareketi irdelenmelidir. Çünkü terörist başı ile sıkı fıkı bir diyalog içerisinde olan AKP Başkanlık sistemini getirebilmek için PKK ve HDP ile işbirliğine gidebilir. Belirttiğim gibi oldukça kritik bir süreçteyiz ve CHP ile MHP’den başka denetim halinde olacak parti bulunmuyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları