Bazen Bakış Açımızı Değiştirmemiz Gerekir

Belki de en büyük sorunumuz olayları değerlendirirken hep aynı noktadan ve aynı şekilde bakıyor olmamızdır.
Bu makale 2015-02-03 13:19:28 eklenmiş ve 704 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Belki de en büyük sorunumuz olayları değerlendirirken hep aynı noktadan ve aynı şekilde bakıyor olmamızdır. Fakat bir olayı değerlendirdiğimiz de karşımızdakinin yerine kendimizi koyarsak, her zaman sağlıklı sonuç elde edebiliriz. Biraz kendimiz gibi değil başkaları gibi düşünmeyi öğrenmemiz gerekir. Aslında bu öğrenilecek bir şey değildir. Bazı saplantılarımızda vaz geçtiğimiz zaman ve doğrunun tek bir şey olmadığımı öğrendiğimiz zaman kendiliğinden gerçekleşecektir bu.

 

Yaşam boyu çok farklı insanlarla diyaloğa girmemiz gerekir ve hepsi bize farklı tecrübeler kazandırır. Hepsinden öğreneceğimiz çok şey vardır. Bu bilinçle hareket edersek de öğreniriz. Ama biz daha çok kendi fikrimizi karşımızdakine kabul ettirmekle meşgulüz. Bilmiyoruz ki bilgiler harmanlanınca ortaya çıkacak olanlar daha mantıklı olabilir. Saplantı denecek seviyede fikirlere sahip olmak, fanatizm ve holiganlık ile sonuçlanır. Bundandır zaten siyaset ve spora karşı olan tutkumuz.  Rekabeti olan, üstünlük kurma zihniyeti ile yarışılan her şey bizim için çok keyiflidir.

Kendimizi geliştirmeye açık değiliz. Fiziki yönden geliştirmeye çalışıyoruz zaten daha çok. Ne işimize yarayacaksa! Şekli ön planda tutuyoruz ve bunu bir şey zannediyoruz. Aslında hiçiz ve bu hiçlik tüm bedenimizi sarmış durumda. Kurtulmamız gereken o kadar çok şey var ki. Nereden başlayacağımızı bilemiyoruz zaten. Karar vermekte zorlanıyoruz. Çoğu zamanda karar versek uygulayamıyoruz.

 

Bize sunulan imkanların bizi bu yola sürüklediği doğrudur fakat biraz zorlamamız gerekiyor. Elimizdeki imkanlardan farklı imkanlar yaratmazsak beğenmediğimiz insanlardan farkımız kalmayacağını bilmemiz gerekiyor.

 

İstemek başarmanın yarısıdır diye kandırıldık bunca sene. Sonucunda gördük ki istemek sadece bir ufak bir ayrıntı. İstemekten daha önemli o kadar çok şey var ki. Kendimizi kandırmayı bırakmamız gerekiyor.  Hiçbir şey yolunda değil ve uçuruma sürükleniyoruz. Atatürk çıkma ihtimali de yok gibi gözüküyor.  Beklemek zaten şu anda yapılması gereken en son şeylerden biri.

 

İleride çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak bizim elimizde. Bunun için sanırım hayata bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Biraz zorlarsak bu olabilir, neden olmasın?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları