Arda Turan’ı Nasıl Savunabiliyoruz?

Arda Turan’ın milli gururumuz olduğu doğrudur. Şu anda ülke olarak çok az övünç kaynağımızdan biri. Fakat son yaptığı hareket geçiştirilmemesi gereken bir davranış. Bence Arda Turan’ın o görüntüleri tekrar tekrar izleyip düşünmesi gerekiyor.
Bu makale 2015-02-02 09:35:16 eklenmiş ve 738 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Arda Turan’ın milli gururumuz olduğu doğrudur. Şu anda ülke olarak çok az övünç kaynağımızdan biri. Fakat son yaptığı hareket geçiştirilmemesi gereken bir davranış. Bence Arda Turan’ın o görüntüleri tekrar tekrar izleyip düşünmesi gerekiyor. Orada olmayı hakkı değil demiyorum fakat o krampon hakeme isabet etse Arda’nın kariyeri farklı yöne gidebilirdi. Ayrıca bence orada önemli olan kramponun hakeme isabet edip etmemesi de değil bana göre. Orada önemli olan Arda Turan’ın niyeti ve niyetin çok kötü olduğunu görmek için üstün bir zekaya sahip olamaya gerek yok.  Çok fazla bu tarz pozisyonlara denk gelmiyoruz. Futbolcular birbirleri ile kavga edebilirler, itiş-kakış yapabilirler fakat bir hakeme bu tarz bir müdahaleler pek sık olmuyor. Engin Baytar’ın Cüneyt Çakır’ı tartaklamaya çalışması ve boğazına yapışması geliyor benim aklıma. Sanırım Türk futbolcularının hakemlere saygısı pek yok.

 

Emre Belözoğlu  ve hakemler arasında geçen diyalogları da örnek olarak gösterebiliriz. Arda Turan’ın Emre ile yakın arkadaş olduğunu da biliyoruz. Hiçbir zaman Arda Turan Emre kadar agresif bir futbolcu olmamıştır fakat o yöne yönelmemi için uyarılması lazım. Arda’yı uyaran Emre olacak ki, Arda bu tarz hareketlere yöneliyor.

 

Arda Turan futbolu ile sevildiği kadar futbol dışı davranışları ile de sevilen bir futbolcu. Hatta size bir sır vereyim; Arda Turan bu kadar sevilen ve sempatik olduğu düşünülen bir futbolcu olmasa, dünya sıralamasında o kadar yüksek yerlerde olamazdı ve adından bu kadar sık söz ettiremezdi. İspanya halkı sevdi onu. Eğer Arda Turan bu sevgiyi kaybederse, futbolundaki eksik yanları göze batmaya başlayacaktır. Aman diyeyim Arda Turan, aman…

 

 

Gerçi Türkiye’nin kapıları her zaman ona açık. Tuttuğu takım Galatasaray ve Aziz Yıldırım’ın onu ne kadar istediğini biliyoruz. Türkiye’ye gelmesi de onu bir anda gündemde bir numaraya oturtur. Çok da iyi para alır. Fakat burada tekrar sıkıntıları başlar. Arda Turan’ın geri dönmek istediğini düşünmüyorum ancak bu hareketi ile gereken dersi almazsa yol yakındır. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları