Sağlıklı düşünceler azalıyor

Sağlık sadece kişinin beden sağlığı değildir. Bu yanılgıya biz çok düşüyoruz. İnsanların beden sağlığı ne kadar yerine olursa psikolojik açıdan sıkıntı çekiyorsa o kişiye sağlıklı diyemeyiz. Bunu göz ardı ettiğimiz zaman birçok şeyi daha göz ardı etmiş oluruz. Bu kadar büyük bir lüksümüz olduğunu düşünmüyorum.
Bu makale 2015-03-05 16:02:28 eklenmiş ve 2167 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Sağlık sadece kişinin beden sağlığı değildir. Bu yanılgıya biz çok düşüyoruz.  İnsanların beden sağlığı ne kadar yerine olursa psikolojik açıdan sıkıntı çekiyorsa o kişiye sağlıklı diyemeyiz.  Bunu göz ardı ettiğimiz zaman birçok şeyi daha göz ardı etmiş oluruz. Bu kadar büyük bir lüksümüz olduğunu düşünmüyorum.

 

Sağlıksız bireyler yetişiyor toplumuzda. Özellikle kafa olarak sağlıksız yetişen o kadar çok insan var ki. Maalesef bu insanların sayısı her geçen gün artıyor. Hiçte azalacağa benzemiyor. Eğer bir gün azalmaya başlarsa ve sağlıklı birey sayısında bir artma meydana gelirse o zaman ümit etmeye başlayabiliriz. Şu an dua etmekten başka bir çaremiz. Sadece bekleyebiliyoruz.

 

Hayatından memnun olan kişilerin büyük bir bölümü hayatın ne  demek olduğunu bilmiyordur. Bu konuda mütevazi davranmaya gerek yok. Doğru şükretmek gerekiyor. Ama daha iyisini yapabilecekken, elimizdeki imkanlar sömürülüyorken, bizim haklarımız elimizden alınıyorken nasıl şükredelim ki! İşte böyle bir şey şu anki durum siz düşünün. Allah ile kul arasındaki bağı zedeleyebilecek bir durumda şu an ülke.

 

 

Sağlıklı sadece kişinin beden sağlığı değildir. İnsanların kafalarından geçen düşüncelerin de sağlıklı olması gerekir. Sadece kendini düşünen bencil insansın sağlıklı olması söz konusu olamaz. Ya da düşüncelerinde nefret, kin olan kişinin. Herkes iyi insan olmak zorunda değil elbet, herkes herkese iyilik yapma sorumluluğu altında değil fakat bazı toplum kuralları vardır.  Kimisi için bu toplum kuralı olmaktan çıkmış, çıkartılmıştır. Fakat hiçbir güç toplumun gelenek ve göreneklerinden vazgeçmesine neden olamaz.  İnsanlar istedikleri kadar değişsin toplum istediği kadar başkalaşsın…  Bazı dengeler kendiliğine gelişir ve bu dengeler en fazla sarsılır. Ama bozulmaz

 

 

İnanmak gerekir bazen. Doğru, toplumda çok fazla sağlıklı birey yok, bu konuda denebilecek bir şey yok fakat bazen olumsuzluklardan uzak durmak gerekir fikir olarak. İcraat yaparken umutlu olmak gerekir. Başka düşünebilmek gerekir. Doğru ve iyiliği temek almak, umut etmek için ilk yol olmalıdır. Hayat kısa değil, sadece kısalmasına izin vermeyin.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları