Umudumuzu Kaybetmeyelim

Yaşama sevincimizi her ne olursa olsun kaybetmemeliyiz. Yarın için umudumuz olmadığı sürece yaşadığımız o günün anlamı olmaz. Her zaman bir umutla yarınlara bakmamız gerekir. Aksi durumda dünyanın gerçek yüzü ile karşı karşıya gelmek zorunda kalırız. Dünya bize en kötü yüzünü gösterir ve hayat bizim için çekilmez bir hal alır.
Bu makale 2015-03-04 13:07:00 eklenmiş ve 884 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Yaşama sevincimizi her ne olursa olsun kaybetmemeliyiz. Yarın için umudumuz olmadığı sürece yaşadığımız o günün anlamı olmaz. Her zaman bir umutla  yarınlara bakmamız gerekir. Aksi durumda dünyanın gerçek yüzü ile karşı karşıya gelmek zorunda kalırız. Dünya bize en kötü yüzünü gösterir ve hayat bizim için çekilmez bir hal alır.

Artık eskisi gibi değil bazı şeyler. Eskinin güzellikleri, eskinin anıları yok artık. Bazı yaşanmışlıklar yerini kötü anılara bırakıyor zamanla. Ümit etmek gerekiyor kısaca. Umutlu bakmak gerekiyor gelecekteki günlere. Başka bir yol yok devam etmek için, nefes alırken acı çekmemek için. Yoksa her şey karanlık zaten unu herkes biliyor. Ama nasıl beyaza boyanır dünya kimse bu konu hakkında bir şey bilmiyor. Bilenler de kendilerine saklıyorlar her halde. Bazen mutlu insanlar oluyor çünkü. Yollarını durdurup sormak istiyorum hayırdır diye falan o kadar da değil artık deyip kabuğuma geri dönüyorum. Sanırım son güne kadar umutlu bekleyeceğim kabuğumun içinde daha sonra da ne yapacağımı bilmeden ertesi günlere umutla bakacağım.

 

Kimi zaman umutta yeterli kalmıyor mutlu olmak için. En azından mutsuzlardan kurtulmak istiyor beden. Bunun için çaba harcamak gerekiyor. Çabaları olumlu şeyler için harcaman büyük bir erdemdir. Bu devirde bu erdemli davranışı gösteren çok kişi kalmadı. Az kişi arasında olan ve bu nedenle mutluluklarını mutsuzluklara bağlamayan kişiler arasındayız artık. Bu da bize güven veriyor. Bu güvenin bir sonu var mı bilinmez ama sanırım güvensiz olmuyor dünya. Güven de en az umut kadar önemli. Güvenmek için de umut etmek gerekiyor ama..

 

Tüm yollar umuda açılıyor kısaca. Ama bu yolların sonunda umut var mı bilinmiyor. Kimse dönmemiş umudun tünelinden. Herkes ya kaybetmiş kendini orada ya da yerleşmiş oralara. Bu kadar yalanın içinde umudu gereklere çevirenler olması gerçekten umut verici bir şey olmaz bazıları için. Onlarda gitmişler tabi arkalarından.

 

 

 

Umut etmeyi bırakmak hayatı bırakmak demek aslında. Nefes almaktan vazgeçmek, ölümü beklemek demek…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları