Beynimizi Kullanmamız Gerekmiyor

İnsanlar artık kafalarını kullanmak zorunda değil. Bilmem farkında mısınız ama insanların beynini kullanması için hiçbir teşvik bulunmuyor. Kimsenin bir şeyleri zorlaması beklenmiyor. Belli kademede ki insanların yerlerini hak etmedikleri gerçeği de var
Bu makale 2015-03-04 13:05:23 eklenmiş ve 698 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

İnsanlar artık kafalarını kullanmak zorunda değil. Bilmem farkında mısınız ama insanların beynini kullanması için hiçbir teşvik bulunmuyor.  Kimsenin bir şeyleri zorlaması beklenmiyor. Belli kademede ki insanların yerlerini hak etmedikleri gerçeği de var. Bir çok kişi torpille bir şeylerin başındalar ve yönetememe problemi yaşıyorlar. Bir şekilde kaos ile yürüyen bir düzen var. Kafalarını çalıştıran ender insanlar çok kolay sıyrılıyor. Fakat bu sıyrılan insanların göze batmaması gerekiyor. Göze batıkları takdir indiriliyorlar çıktıkları yerlerden. Biraz sinsilik ve zeka gerçekten çok işe yarıyor.

 

Fakat kimseye kalkıp da kafanı çalıştır denmiyor şu anki sistemi içinde. Kimseye bir zorlama yok. Buraya dikkat edin. Bir baskı var insanların üzerinde, yaşamalarına bir müdahale var ama kesinlikle bir teşvik yok insanların kafalarını kullanmak için. Birkaç eğitim kurumunda da bu şekilde. Oralarda bile insanlar verilen eğitimler ne için verildiği belli olmayan eğitimler. İnsanlar neye hazırlanıyor, neden hazırlanıyor belli değil. Radikal kararlar almanın vakti geldi fakat bunun için büyük cesaret gerekiyor.

 

İnsanların beyni köreltilmeye çalışıyor. Bunun farklı yöntemleri var. Şu an en fazla televizyon ve eğitim sistemi ile bu köreltme işlemi yapılıyor. Evlerde çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kişileri saçma sapan televizyon programları ve diziler ile köreltilirken gençler ise eğitim almak için gittikleri okullarda amaçsız bir eğitim sistemi ile yetiştirilmeye çalışıyor.

 

 

İnsanlar okullarda ve iş yerlerinde yorulduktan sonra yorgun bedenlerini televizyon karşısına atıyor. Bu şekilde kişisel gelişimden uzak bir insan topluluğu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Üzerimizdeki ölü toprağını atmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde kendimize gelebiliriz. Bunun tek yolu budur. Hayatımızın en verimli geçmesi gereken çağlarını televizyon başında ve gereksiz bir şekilde okullarda geçirtiliyoruz. Bir işe yarasa kimse üzülmez ama bir işe yaramadığı o kadar açık ki. İnsanların okullara yaptığı tek şey zaman geçirmek. Bir şey öğrenmek isteyen kişi ise düzenin bir parçası oluyor saçmalığın içinde kendine bir rol biçiyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları