Türk Gençliği Asimile Olmuş Durumda

Türkiye’den ümidini kesen gençler ülkeyi terk ediyor. Türkiye öyle bir hale geldi ki en yüksek değerleri hep yurt dışında. Bundaki en büyük sorumlu ise kesinlikle devletin kendisi. Sen kendi yüksek değerlerini ülken sınırları içinde tutamıyorsan, ülkene verim vermesi için bir neden sunamıyorsa, suçlu tabi ki sensin.
Bu makale 2015-03-03 21:41:17 eklenmiş ve 623 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Türkiye’den ümidini kesen gençler ülkeyi terk ediyor. Türkiye öyle bir hale geldi ki en yüksek değerleri hep yurt dışında. Bundaki en büyük sorumlu ise kesinlikle devletin kendisi. Sen kendi yüksek değerlerini ülken sınırları içinde tutamıyorsan, ülkene verim vermesi için bir neden sunamıyorsa, suçlu tabi ki sensin. Ayrıca bu kişilerin çoğu eğitimlerini de yurt dışında alıyor. Yurt içinde eğitim alan başarılı kişilerde belli bir eşiği geçtikten sonra yurt dışına gidiyor. Bu aslında sadece bir kaçış değil, çok derin anlamlar taşıyor.

 

Gelişmemiş ülkelerin bireyleri fırsatını bulduğu an gelişmiş ülkelere göç eder. Bu dünyanın bilinen bir gerçeğidir.  Bununla birlikte Türkiye daha vasat eğitimli yada eğitimsiz kişilere emanet olmaya devam ediyor. Kişisel kaygılar, gelecek kaygısı Türkiye’nin geleceğini oldukça etkiliyor.

 

Peki insanlar neden kaçıyor? Neden Türkiye tercih edilmiyor. Neden Avrupa ülkelerinde Türkiye’ye göçler olmuyor  Türkiye’den sürekli Avrupa ülkelerine beyin göçü oluyor. Bu göçü durdurmak için neler yapılmalı? Bu sorular cevabını bekleyen sorular. Bu soruların cevabını vermesi gereken kişiler durumdan memnun gözüküyor.

Memnuniyet memnuniyetsizliğe dönüşmediği sürece hatalar zinciri hızlanarak büyüyecek ve sonu gelmez bir olumsuzluklar bitmeyecek. Bilinçli ve vatan sevgisi yüksek olan gençlere çok iş düşüyor bu durumda. Fakat dediğim gibi gelecek kaygısı kimi zaman her şeyin önüne geçiyor. Kim suçlu kim değil buna karar vermek oldukça zor. Fakat yolunda gitmeyen şeyler olduğu bilinen bir gerçek.

Kimseden dünyayı değiştirmesini bekleyemeyiz. Fakat değişen dünya koşullarına uyum sağlanması beklenmesi gereken bir durum. Şu an en büyük eksiklikte bu. Dünyaya uyum sağlayamayan ve bunun için bahane üretmekten başka hiçbir şey yapmaya bir Türkiye var. Gençler ise asimile olmuş durumda. Kalan kesim de dediğim gibi ülkeyi terk ediyor. 

 

Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği Türk gençliği başkaları tarafından asimile edildi ya da ülkeden kaçmak zorunda bırakıldı demek şu an için mantıklı bir söylem olur. Bu durumu değiştirmesi gereken gene gençler. Zamanla her şey belli olacak.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları