Para Hayatları Satın Alıyor

Paranın değerinin parayla ölçüldüğü bir toplumda yaşıyoruz. Her şey para derler ya, işte tam o devirdeyiz. Eğer paran yoksa boşuna yaşıyorsun demek bu devirde ve buna karşı yapılabilecek hiçbir şey yok.
Bu makale 2015-03-02 20:23:52 eklenmiş ve 696 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Paranın değerinin parayla ölçüldüğü bir toplumda yaşıyoruz. Her şey para derler ya, işte tam o devirdeyiz. Eğer paran yoksa boşuna yaşıyorsun demek bu devirde ve buna karşı yapılabilecek hiçbir şey yok.

 

Hayat oldukça kısa derler. Bunu anlamak belli bir yaşa gelmek gerekiyor herhalde. Bazı yaşanmışlıkların olması, bazı şeyleri tecrübe edinmek gerekiyor. Aksi durumda boşa atmış olunuyor. Bir şey bilmeden konuşmanın sonu her zaman hüsran olmuştur. Bu hüsranı yaşamak için düşünerek konuşmak gerekiyor. Her zaman bir bilgiye dayanmalı fikirler. Bilgiler ise gerçeklere dayanmalı. Goy goyla bir ömür geçilmez. Şu anki durum tam böyle. İnsanlar koskoca bir ömrü goy goy yaparak geçiriyor. Bu durumda da yaşanan ve boşa geçen milyonlarca hayat oluyor.

 

Para odaklı bir dünya olmasının nedeni de yukarıda bahsettiklerimdir. Bağlantıyı kurmak zor değil aslında. Para her zaman insanları tüketmeye itmiştir. Bilinçli kişiler ise hayatın paradan ibaret olmadığını bilirler. Fakat bilinçsiz insanların yönettiği dünyada maalesef bu mümkün değildir.

 

Yaşam boyu insanlar gerçeklerden uzak yaşamak zorunda bırakıldı. Bu kimi zaman bilinçli yapıldı, kimi zaman ise insanların uzak kalması gerekti. Hayata yakınlaştıkça her şey çok daha zorlaştı. Bunun sonu da her zaman olumsuzluklar doğurdu.

 

Para kazanmak isteyen insanlar her zaman hayatlarından bir şeyler vermek zorundalar. Para kazanmak için zamanla birlikte beden gücü ve beyin gücü de satılmaktadır. Beyin gücü her zaman daha çok para ediyor. Ülkemizde ise neyin para ettiği belli değil. Bazılar bir şeyler yaparak para kazanıyor ama, neyin gücünü harcıyorlar bilinmiyor.

 

Sonuç olarak paranın hükmettiği bir dünyanın insanlarıyız. Para her zaman sahip değiştiriyor. Fakat hiçbir zaman bitmiyor. Bitmeyecek ve bu düzen değişmeyecek. Savaşlar, kavgalar, pislikler her zaman devam edecek. Bunun baş sorulusu ise para. Bu her zaman böyle kalacak.

 

 

Parayı yöneten insanlar zamanla para tarafından yönetilmeye başlanıyor. Yaşamak için yeterli para dışında kalan miktar her zaman olumsuzluklar doğurmuştur. Lüks adı altında yapılan her şey, aslında dünyayı sona yaklaştırmaktır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları