Toplu Taşıma Sorumsuzluğu

Ülkemizde ulaşım sorunun çözüldüğü söylenir, yollar yapıldı, ulaşım artık daha kolay vb. bir ton laf edildi. Hatta bu yollar iktidarın belirlenmesinde etken oldu. Peki bu yollar insanlar için ne kadar güvenli…
Bu makale 2015-03-02 20:21:37 eklenmiş ve 605 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Ülkemizde ulaşım sorunun çözüldüğü söylenir, yollar yapıldı, ulaşım artık daha kolay vb. bir ton laf edildi. Hatta bu yollar iktidarın belirlenmesinde etken oldu. Peki bu yollar insanlar için ne kadar güvenli…

 

Toplu taşıma araçlarında her gün hızlı ve öfkeli filmini aratmayacak aksiyonlar meydana geliyor. Özellikle minibüslerde yaşananlar akıl alır gibi değil. Bazı konularda toplum da bilinçlenmeli, o konuda bir şey demiyorum. Ama ilk olarak araç idarecileri bilinçlenmeli.

 

Minibüsün durması ayrı dert, gitmesi ayrı  dert. İlk başta insanların birbirine saygısı olmadığı gibi, minibüs idarecilerinin insana saygısı yok. Tamam, anlayabiliyorum sabahtan akşama kadar direksiyon başındasın kolay iş değil fakat bunla alakası yok ki!  Senin insan canına saygın yok!

Özellikle yolcu indirmeler çok sıkıntılı. Daha yolcu inmeden araç ilerlemeye başlıyor. Yolcuların uyarısı olmasa emin olun ki birçok sakatlık meydana gelirdi. Onlarda yolculara güveniyor zaten, bir şey olursa biri beni uyarır diyorlar. Böyle bir mantık olamaz!

 

Çocuklu yolcular içi ayrı bir dert minibüsten inmek. Haliyle daha ağır oluyor ve sabırsız araç idarecisi basıyor gaza.  Zaten kapılar bir açılıyor bir kapanıyor. Yahu minibüs dursa, kapı açılsa, yolcu inse, kapı kapansa, ondan sonar sen kalksan, ne kaybedersin! Ne kaybedeceği belli, para. Ekmeğimizin peşindeyiz lafı devreye giriyor burada da . Herkes aynı kafa da olduğu için, minibüsler yolcu kapma derdinde olduğu için bu sıkıntı oluyor. Herkes yukarıda yapılanları yapsa, hiçbir sıkıntı kalmayacak oysa ki.

 

Minibüsçü kavgası da ayrı bir dert. Bazı hatlardaki rekabetler kanlı bıçaklı duruma getirmiş insanları. O konuya girmek dahi istemiyorum. Olacak iş değil!

 

Son olarak yolcuları da uyarmak gerekli. Otobüsçülerle durak dışında kapı açmıyorlar diye kavga etmeyin!  Sonra kendinizle çelişmek zorunda kalıyorsunuz. Hayat sizin çıkarlarınızdan ibaret değildir.

 

 

Nüfus arttıkça bu sorunlar daha da artmaya devam edecek. Siz 3er 3er yapmaya devam edin çocukları.  Bakalım nereye kadar devam edecek bu dertler tasalar…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları