Gözlerini Kan Bürümüşlerin Yalanı: Kabataş

Gezi Parkı Eylemleri sırasında iktidar ve yanlıları tarafından çok büyük yalanlar ortaya atıldı. Hatta öyle şeyler söylendiki bir senaryodan öte insanların fantezilerini yansıtan hikayeler anlatıldı
Bu makale 2015-03-01 22:12:23 eklenmiş ve 696 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Gezi Parkı Eylemleri sırasında iktidar ve yanlıları tarafından çok büyük yalanlar ortaya atıldı. Hatta öyle şeyler söylendiki bir senaryodan öte insanların fantezilerini yansıtan hikayeler anlatıldı. Gezi Parkı Eylemleri iktidar yalakası gazetecileri ve akademisyenleri o kadar ürküttü ki yıllarca iktidarın yalakalığını yapmanın meyvesini yiyemeden iktidarın yönetimden gideceğini düşündüler. Bu düşünce yapısı da toplumun hayatını tehlikeye atacak yalanlar söyleme konusunda yarışmalarına sebep oldu. Amaçları belli ki muhafazakar kesimi kışkırtıp sokağa dökmek ve Gezi Eylemleri’nin önüne geçmelerini sağlamaktı. Ama bu hedeflerine ulaşamasalarda iktidar tepede kaldı ve korktukları olmadı. Çünkü demokrasi dersi vermeye çalıştıkları Gezi Topluluğu hepsinden iyi biliyordu demokrasinin gereklerini ve ümitlerini her zaman seçimlere bıraktı, ülkenin karışmasının önüne geçti.

 

O dönemde hatırlayacaksınız polis saldırısı sonucu birçok kişi Kabataş’ta bulunan camiye sığınmış cami imamı da kapıları bu mağdur kişilere açmıştı. İçeride yaralı olan kişilere gönüllü sağlık personelleri müdahalelerde bulunmuşlardı. Sonrasında dönemin Başbakanı Erdoğan çıkıp caminin içinde içki içildiğini ve görüntüleri Cuma günü yayınlayacağını söylemiş ancak o Cuma günü hiç gelmemişti. Çünkü bu büyük bir yalandı ve amaç muhafazakarları kışkırtıp sokağa çıkartmaktı. Tam bu noktada unuttukları bir şey vardı o da birçok muhafazakar grupta Gezi Parkı Eylemleri sırasında orada bulunuyordu ve muhafazakar olmasada orada bulunan herkesin ailesinde, çevresinde muhafazakar bir takım kişiler vardı. Cami yalanı tutmayınca bu sefer ortaya bir gelin çıktı ve Kabataş’ta üzerleri çıplak yüzleri maskeli bir grubun kendisini darp ettiğini ve üzerine idrarlarını yaptığını belirtmişti. Sonra Başbakan bunu benim başörtülü bacıma diye başlayan sözlerle miting alanlarında defalarca dile getirdi. Hatta gazeteci olduğunu iddia eden bazı soytarılar bu kadınla röportaj yaptılar ve ortada olmayan görüntüleri gördüklerini iddia ettiler. Büyük bir fantezi ürünü olan bu senaryonun görüntüleri aylar sonra ortaya çıktı ve hiçte kadının anlattığı gibi olmadığı anlaşıldı ama ne kadın, ne kadınla röportaj yapan gazeteciler ve ne de Başbakan özür dilemedi.

 

 

Bu ortaya atılan yalanlar sayısı daha çok fazla hiçte yenilir cinsten değiller. Çünkü bu yalanların amacı insanların birbirine girmesini sağlayarak ortalığı kan gölüne döndürme fikriyatıydı. Başarılı olamadılar ama eminim ki bu yalanlardan ötürü bir gün yargılanacaklar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları