İnsanlar Yılgın Durumda

Havalardan mıdır nedir bilinmez bir ağırlık var insanların üstünde… Soğuk ve karlı havaların ardından nispeten güneşli ve sıcak bir havaya uyanıyor insanlar. Sokaklar nispeten cıvıl cıvıl ve insanlar bundan yararlanarak kendilerini sokaklara atmış durumdalar.
Bu makale 2015-03-01 12:32:11 eklenmiş ve 758 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Havalardan mıdır nedir bilinmez bir ağırlık var insanların üstünde…  Soğuk ve karlı havaların ardından nispeten güneşli ve sıcak bir havaya uyanıyor insanlar. Sokaklar nispeten cıvıl cıvıl ve insanlar bundan yararlanarak kendilerini sokaklara atmış durumdalar.

Karlı ve soğuk havalara oranla bu havalarda çalışmak insana biraz daha zor gelir. Genelde insanların üzerinde bir ağırlık ve yorgunluk olur. İnsanların hareketleri ağırlaşır ve durağanlaşır. Zaten bu mevsimlerde iş verimi genel olarak düşer. Müdürler ve patronlar bu duruma bir şey demezler çünkü kendileri de aynı durumdadırlar. Piyasalarda hafif bir durgunluk oluşur.

 

Fakat soğuk hava ve kar tekrar geliyormuş. Bu durum insanlarda dengesizlikler ortaya çıkartabilir. Zaten hastalıklar, direnç düşmeleri genel olarak hava değişimin yol açtığı durumlardır. Bakalım yaz mevsimi gelene kadar insanları nasıl günler bekliyor. Havalar böyle devam ettiği sürece bu miskinlik devam edecekmiş gibi duruyor.

Havalar ısınınca insanların aklına hemen tatile gitme fikri gelir. Bunu yapabilecek insanlar hafta sonunu değerlendirmeye başladı bile.  Ufak tefek tatil kaçamakları başladı. Bazı insanlar ise kendilerini sokaklara attı ve gezmeye başladı. Şu anda herkes durumundan memnun gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen zamanlar neler olacak.

Bu havalarda sağlığımıza daha çok dikkat etmeliyiz. Değişken havalar insanların sağlık durumunu alt üst edebilir. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeliyiz ve bol miktarda su tüketmeliyiz. Bitki çayları tüketmeliyiz. Herhangi bir sağlık sorunumuz varsa doktora gözükmeliyiz. Erken teşhis önemlidir.

 

Birde bu güzel havalarda evinde oturmak zorunda kalan insanlar var. Sonuçta herkes dışarı çıkamayabiliyor. Yada iş yerlerinde çok çalışmak zorunda olanlar var. Her ne kadar insanın üstüne miskinlik çökse de bazı işler durmuyor. Mesela bir avukat, doktor vb. havalar direncimi kırdı diyerek işlerini aksatamaz. Bu tür meslek grupları 24 saat çalışıyorlardır aslında. Havalar onlar için önemli değildir.

 

Kendimize iyi baktığımız sürece bu havaların tadını çıkarmak mümkündür. Herkes kendine göre bir program yaparak gününü gün edebilir. Yeter ki sağlığımızı koruyabilelim. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları