Bu Devirde Birinin Adamı Olacaksın

Türkiye AKP iktidarından sonra öyle bir hal aldıki işin ehli olmanın, çalışkanlığın ve zekanın hiçbir önemi kalmadı. Çok iyi bir yalakaysanız Türkiye’de bir müddet sonra istediğiniz mevkiye ve makama gelebiliyorsunuz. Özellikle AKP çevrelerinde durum tam olarak bu şekilde işliyor.
Bu makale 2015-02-28 18:31:37 eklenmiş ve 747 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Türkiye AKP iktidarından sonra öyle bir hal aldıki işin ehli olmanın, çalışkanlığın ve zekanın hiçbir önemi kalmadı. Çok iyi bir yalakaysanız Türkiye’de bir müddet sonra istediğiniz mevkiye ve makama gelebiliyorsunuz. Özellikle AKP çevrelerinde durum tam olarak bu şekilde işliyor.

 

Entelektüel olduğu varsayılan yazarlar, akademisyenler ve edebiyatçılar yıllardır AKP’nin yaptığı her şeyi savunuyor daha sonra AKP biz yanılmışız diyince bu kişilerde yanılmışız demekten utanmıyorlar. Tabii ki öyle bir sistem kurulmuş ki bu kişilere belli bir müddet kayıtsız şartsız itaat etmeleri halinde milletvekilliği kapısının açılacağı beyan edilmiş. Net bir bilgim olmasada son yılları dikkatlice gözlemlediğinizde durumun böyle olduğunu anlayacaksınız. Bu türün son örneği ise gazeteci yazar Nagehan Alçı! Rasim Ozan Kütahyalı’nın eşi olarak tanınan ve katıldığı TV programlarında AKP’nin hararetli savunucularından olan Nagehan Alçı hiçbir zaman AKP’nin kötü bir işe imza attığından bahsetmemiştir ve gerekli sabrı göstererek önümüzdeki seçimlerde AKP’den milletvekili adayı olmayı hak etmiştir. İşte işler tam olarak da böyle yürüyor. Bunun daha birçok örneği bulunuyor. Direk aklıma gelen diğer şartsız kayıtsız savunup milletvekili olan kişi ise Şamil Tayyar’dı bir diğeri de Mehmet Metiner’di! Tabii ki bu kişilerin yaptıkları işin kolay olduğunu kimse söyleyemez. Çünkü AKP o kadar yanlış şey yapıyor ki kayıtsız şartsız bunları savunmaya çalışmak oldukça zor bir iş. Hele ki insanın tıkandığı ve savunulacak bir şeyi kalmadığı anlarda içine düştüğü durum her şeyden zor olmalı. Ama bütün bu zorlukların karşılığını misli ile alıyorlar. Örnek mi Rasim Ozan Kütahyalı’nın bir yalısı var mesela ya da iktidar televizyonunda kafasına göre goy goy yaparak para kazanıyor. Eşi Nagehan Alçı milletvekili adayı olacak.

 

 

Evet yaptığınız görev karşılığında oldukça rahat ve lüks içinde hayat yaşıyorsunuz ama unutmayın her şaşanın bir sonu vardır. Bu AKP tarafından kurulan saadet zinciri de elbet bir gün son bulur ve kendinizi sermaye yaptığınız için kahrolursunuz, çocuklarınızın yüzüne bile zor bakarsınız.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları