Beşiktaş Doğru Tercih Yaptı

Beşiktaş basketbol takımı 2 senedir Ahmet Kandemir’in elinde can çekişiyordu. Beşiktaş basketbol takımının kadrosu bir Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker kadar kaliteli ve geniş olmasada şu anda bulunduğu durumdan çok daha yukarıda olmalıydı
Bu makale 2015-02-27 14:34:34 eklenmiş ve 685 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Beşiktaş basketbol takımı 2 senedir Ahmet Kandemir’in elinde can çekişiyordu. Beşiktaş basketbol takımının kadrosu bir Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker kadar kaliteli ve geniş olmasada şu anda bulunduğu durumdan çok daha yukarıda olmalıydı. Ahmet Kandemir aldığı üst üste rezil sonuçlara rağmen koltuğu bırakmadı ve en son artık yapacak bir şey kalmadığı için görevi bırakmak zorunda kaldı. Beşiktaş yönetimi de önce şampiyon koç Bartzokas’a teklif götürdü ancak Bartzokas sezon ortasında takım devralamayacağını belirterek teklifi reddetti. Beşiktaş basketbol idari direktörü Yiğiter Uluğ ise bu durum üstüne Finlandiya milli takım koçu Henrik Dettmann’ı takımın başına getirdi.

 

Henrik Dettmann, Bartzokas kadar görkemli bir kariyere sahip olmasada şu anda oyuncu kadrosuna baktığımız zaman Beşiktaş İntegral Forex için biçilmiş kaftan duruyor. Henrik Dettmann genellikle takımlarına hızlı hücum ve dış şut ağırlıklı bir oyun tarzını benimsetiyor. Ki zaten Beşiktaş’da yerleşik düzende top class bir oyun kurucusu olmadığı için oldukça zorlanabiliyordu. Ayrıca Ahmet Kandemir’in faydalı bir şekilde kullanamadığı JaJuan Johnson’da Dettmann’ın elinde yeniden doğabilir. Reynolds, Lofton, Broekhoff ve Jajuan Johnson gibi hızlı, süratli ve dış şuta yatkın oyuncuları elinde bulacak olan Henrik Dettmann çok keyif veren ve başarılı bir takım ortaya çıkartabilir. Tabii ki Dettmann’ın performansını yan parça olan Engin, Kerem, Holland ve Armstrong’un performansları da etkileyecek. Hilton Armstrong Türkiye standartlarında çok iyi bir pivot olmasına rağmen Ahmet Kandemir tarafından gerekli saygıyı görmedi ve fazla oynama şansı bulamadı. Ancak Armstrong ne zaman sahaya çıksa Beşiktaş çok daha derli toplu bir görünüme kavuşarak hem hücumda hem de savunmada çok daha organize oluyordu. Henrik Dettmann ile birlikte Armstrong’da süresini uzatabilir ve adından söz ettirmeye başlayabilir. Henrik Dettmann’ın sisteminde Bajramovic’in ise çok fazla yer alabileceğini düşünmüyorum. Dettmann, Bajramovic yerine bir transfer isteyebilir.

 

 

Beşiktaş geç olsada Ahmet Kandemir faciasından kurtuldu ve takımın başına tam anlamı ile bir koç getirdi. Henrik Dettmann’ın Beşiktaş’ını izlemek için merak içerisinde bekliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları