Sokakta Yaşayan İnsanlar İçin Çözüm

Sokakta yaşayan insanlara bakarak dünyanın ne durumda olduğunu anlayabiliriz. O kadar fazla sokakta yaşamak zorunda olan insan var ki. Biz tüm bunlara rağmen hala insanlıktan bahsedebiliyoruz. Biz insanlıktan bahsetsek ne olacak
Bu makale 2015-02-27 14:32:02 eklenmiş ve 795 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Sokakta yaşayan insanlara bakarak dünyanın ne durumda olduğunu anlayabiliriz. O kadar fazla sokakta yaşamak zorunda olan insan var ki. Biz tüm  bunlara rağmen hala insanlıktan bahsedebiliyoruz. Biz insanlıktan bahsetsek ne olacak.

 

Hayatın bazı gerçekleri var ve bu gerçekler bir kısmı nedense göz ardı ediliyor. Hani bir laf var ya ‘’ Kaçıncı yüzyıldayız dünyanın haline bak..’’ İşte bu sözün asıl söylenmesi gereken konu sokakta yaşan insanlar. Hala kaçıncı  yüzyıldayız ve sokakta yaşayan binlerce belki de on binlerce insan var. Devlet buna nasıl sessiz kalıyor anlamıyorum. Onlar da sizin insanınız değil mi? Siz onlara bakmak zorunda değil misiniz?

 

Her şeyi devletten beklememek lazım geyiği var birde. Bunu diyenler her zaman her şeyi devletten bekleyenler olmuştur.  Her şeyi devletten bekleme diyen insanlar devletten çıkarı olan insanlardır. Evet acı ama gerçek bir şey bu. Bazı insanların devletten çıkarı var. Bazılar ise devlet desteği görmeden ölümü bekliyor.

 

Sokakta yaşayan insanlara genel olarak çevre  insanı bakıyor. Esnaf karnını doyuruyor, üstüne başına kıyafet alıyor. Bu aslında sadece Türkiye’nin değil dünyanın sorunu. Hala dünyada sokakta yaşayan insanlar var.

 Ben o insanlar sokakta yaşarken kendime insan sıfatını yakıştıramıyorum. Kimse de yakıştıramamalı bence.  Bırakın ülkeyi eğer biz dünyanın insanı isek diğer dünya insanlarına karşı kendimizi sorumlu hissetmeliyiz.  Biz sıcak yataklarımıza yatarken dışarıda soğuktan donan insanlar olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Peki bunun çözümü nedir?

Devlet sokakta yaşayan kişiler için bakım evi yapabilir. Bu bakım evlerine doktor, aşçı vb. gibi görevliler temiz ederek bu kişiler için yaşam alanı hazırlanabilir. Bu kişilere meşguliyet sağlayacak işler verilir ve bir maaş bağlanır. Bu şekilde insanlar hayatın içine sokulur. Çünkü yaşama hakkı diye bir şey var! Senin hakkın olduğu kadar onun da hakkı! Bu kişilere iş verirken yeteneklerine göre iş verilebilir. Kimisi kapak kapatır, kimisi kağıt keser… O kadar çok iş var ki yapılmayı beklenen.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları