Asosyallik Bir Ölüm Şeklidir

Asosyallik günümüzü en tehlikeli hastalıklarından biri aslında. Çok fazla tehlikenin farkında değiliz fakat yeni nesil asosyalliğin pençesinde. Evden çıkmaya, birbirleri ile iletişim kurmayan asosyal bir nesil yetişiyor. Bununla birlikte kendini savunmayan, zorluklarla göğüs germesini bilmeyen ve rahat yaşama alışmış bir nesil de tabii..
Bu makale 2015-02-26 18:11:15 eklenmiş ve 606 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Asosyallik günümüzü en tehlikeli hastalıklarından biri aslında.  Çok fazla tehlikenin farkında değiliz fakat yeni nesil asosyalliğin pençesinde. Evden çıkmaya, birbirleri ile iletişim kurmayan asosyal bir nesil yetişiyor. Bununla birlikte kendini savunmayan,  zorluklarla göğüs germesini bilmeyen ve rahat yaşama alışmış bir nesil de tabii..

 

Her aman büyüklerimizin öğütlerini dinleyerek büyüdük. Ben hiçbir büyüğün ağzından duymadım ‘’ Ben asosyalim, evden çıkmazdım, insanlarla iletişim kurmazdım’’ Türk insanın geninde de yok aslında asosyallik. Her zaman  sıcak kanlı, konuşmayı seven bir ülke olmuşuzdur. Demek ki bazı şeyler değişiyor. Bazı şeyler değişirken de bazı şeyler değişmiyor.

 

Peki nedir gençleri asosyalliğe iten. Uyuşturucu, alkol vb. gibi nedenler belli başlı nedenler. Ama sadece onlar değil ki, her kesimden insan asosyal olabiliyor. Ben biraz bunu rahat yaşamaya da bağlıyorum aslında. Rahat yaşamak kişileri yalnızlığa itiyor. Sorumluluktan kaçan birey yalnızlaşıyor. Yalnızlığın güzelliğine hapsoluyor. Sonra da kötü yönleri ile karşılaşınca savaşacak gücü kendinde bulamıyor. Asosyal sıfatı altına saklanıyor ve orada yaşıyor.

 

Yalnızlığın güzel yönleri olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Hatta kötü yönleri daha fazladır. Hele belli bir yaştan yalnızlık insanı huysuzluğa sürükler. Belki gençken tatlı gelebilir yalnızlık fakat işin aslı öyle değildir.

Asosyalliğin doğuş etkenlerinden biri de üşengeçliktir. Üşengeçlikten aynı alt yapıdan yani rahatlıktan gelir. Burada da görev ailelere düşmektedir. Fakat aileleri suçlamaktan sıkıldım. İnsan bir yaşa geldikten sonra hatalarını kendi görebilmeli. En azından daha sonradan değişmek için adım atmalı. Ama atmıyorsa o zaman kaybetmeye mahkum olacak.

Kimse asosyal doğmaz. Kimse yalnız doğmaz ve kimse umutsuz doğmaz. İler ki aşamalar insanların hayatlarını belirler.  Asosyallik ise hayatın zevklerinden kişinin uzak durmasını sağlar. Yaşama sevincini alır umutsuzluğa sürükler. Bunlar kötü yanları.

 

 

İyi yönlerine gelecek olursak, kişi kendini kandırma yeteneğine sahip olduğu için daha az yara alır hayatın gerçeklerinden. Ama en sonunda hayat gelir ve vurur. Hem de öyle bir vurur ki, bir daha ayağa kalkamaz insan

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları