Biz Aslında Kaybedenlerdeniz…

Hiçbirimiz hayallerimizin peşinden koşamadık… Her zaman kaybeden tarafta olduk biz. Kazanmak için çaba harcayanlarımız da oldu. Kazanmak için kaçmak zorunda kalanlar da oldu… Ama hepimiz kaybettik. Nedenini hiçbir zaman anlayamadık…
Bu makale 2015-02-26 17:19:46 eklenmiş ve 765 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Hiçbirimiz hayallerimizin peşinden koşamadık… Her zaman kaybeden tarafta olduk biz. Kazanmak için çaba harcayanlarımız da oldu. Kazanmak için kaçmak zorunda kalanlar da oldu… Ama hepimiz kaybettik. Nedenini hiçbir zaman anlayamadık…

 

Hangimiz istediğimiz yere gelebildik? Hangimiz istediğimiz hayatı yaşayabiliyoruz? Hangimiz mutlu olabildik? Hiçbirimiz istediğimiz hayatı yaşamadık, yaşayamıyoruz.

 

Sisteme suç attık, belki de haklıydık. Bazen kendimizde o gücü bulamadık, bazense zorlamak istemedik, elimizdeki ile yetindik. Ama sonuç olarak kaybettik. İstemediğimiz bir hayatın parçası olduk. Hayatımızın başrolünü kendimiz oynayamıyoruz, başkalarının hayatında yan rol olmak zorunda kalıyoruz. Acı ama gerçek bu.

 

Her şey için geç kaldık artık. Filmi başa saramıyoruz. Sadece devam etmek zorundayız. Sadece şu an içinde olduğumuz hayatı idame ettirmek zorundayız. Daha fazlası için uğraşsak bile olmuyor. Bu bizim suçumuz mu bilmiyoruz. Kendimizi suçladıkça, daha da dibe batıyoruz.

 

Çocukken hep kandırıldık aslında. Güzel günler dediler bize, mutlu yarınlar dediler, hep dediler de dediler… Hiçbirini göremedik. Hayal kırıklıkları ile koca bir ömür geçirdik. Umutlu olmak için neden aradık, bulamadık. Güzel gelişmeler bekledik, ama yok olmadı. Hayatlarımızı yaşamak istedik, kimi zaman izin verilmedi, kimi zaman biz beceremedik. Mutlu olmak istedik, yapamadık. Biz her zaman kaybettik. Kaybettiklerimizi geri kazanacak cesareti bulamadık, hayatlarımızı yaşayamadık. Ne zaman nerede ne yaptıysak, karşılığını alamadık. Biz umudumuzu yitirmedikçe, daha çok kaybettik.

 

Şimdi geldik bundan sonra ne yapmamız gerektiğine.. Kaybedenler olarak ne yapmalıyız? Bundan sonra kazanabilir miyiz? Bu şekilde nereye kadar devam edebiliriz. Tüm bunlar cevabını arayan sorular. Cevabı ise aslında çok basit. Bundan sonra ne yaparsak kazanacağız?

Yapmamız gereken ‘’değişmek’’ Evet aslında bu kadar basit ‘’değişmek’’ Bundan sonra önceki hayatımızda ne yapıyorsak tam tersini yapmamız gerekiyor. Eğer kaybedensek, kazanan olmamız gerekiyor. Yani her şeyin tam tersi.. Evet bu kadar basit aslında..

 

 

Peki nereden başlamak gerekiyor değişime? En çok zorlandığınız yerden başlayın. Hayatta ne yaparken zorlanıyorsanız, onu değil tam tersini yapın. Devamı gelecektir..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları