Türkiye’de Sinema Hevesi

Son zamanlarda çok fazla sineme filmi çekildi Türkiye’de.. Bir sürü yönetmen ve yapımcı türedi. Türedi diyorum çünkü hiçbir tecrübesi ve eğitimi olmayan kişiler film yapmaya başladı. Son zamanlarda moda oldu hem başrol hem yönetmen hem de yapımcı olmak. Bununla birlikte gelen başarısızlık hikayeleri..
Bu makale 2015-02-26 17:17:48 eklenmiş ve 713 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Son zamanlarda çok fazla sineme filmi çekildi Türkiye’de.. Bir sürü yönetmen ve yapımcı  türedi. Türedi diyorum çünkü hiçbir tecrübesi ve eğitimi olmayan kişiler film yapmaya başladı.  Son zamanlarda moda oldu hem başrol hem yönetmen hem de yapımcı olmak. Bununla birlikte gelen başarısızlık hikayeleri..

 

Sanat dünyanın en yüksek sahnesidir belki de sinemalar. Türkiye’de diğer sanat dallarına pek fazla önem verilmediğini düşünürsek ve sinemaya yapılan yatırımı göz önünde bulundurursak bu kanaate varabiliriz.  Çok büyük bütçeler ayrılması bile gene hatırı sayılır paralar harcanıyor. Bu paraların karşılığı veriliyor mu bu tartışılır. Sinema sektörü diğer sektörlere oranla başarılı bile sayılabilir.

Bu başarı ülke içinde kriterlere göre başarı sayılabilir. Diğer ülke sinemaları ile kıyaslandığında arka planda kalıyoruz. En son Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’la gurur duyduk. RusselCrowe gibi usta bir oyuncunun filminde oynadılar.  RusselCrowe’da hem yapımcı hem yönetmek hem de başrol heveslilerinden olduğunu gösterdi.

Bunun dışında Haluk Bilginer ile övünebiliriz. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri. Ülkemizi yurt dışında temsil eden bir aktör. Gerçi ülkemizi temsil ediyor ne demekse! Sanki milli mücadeleye çıkıyorlar.

Genel olarak kendi yağımızla kavruluyoruz ama. Belli başlı insanlar film çekiyor. Ara sıra farklı hevesler oluyor fakat pek başarılı oldukları söylenemez. Son olarak Burak Özçivit’in  skandal filmi var birde. Üstünde bile durmaya değmez aslında. Görmemezlikten gelmek lazım.

 

Ama insan ister istemez ne bu diye merak ediyor. Rezalet oyunculuklar ve basit bir senaryo. Eleştirmek bile insanın gücüne gidiyor. Yapmış bir hata umarım bir daha yapmaz.

 

 

Recep İvedik’lerle büyüyen bir nesil yetişti. Onun esprilerini yapan, onun gibi konuşan ve ona gülen bir nesil.  Gülüyoruz ağlanacak halimize isimli bir rezillik çıkar bundan. Ama sektörde yarışacağı biri yok ki. Cem Yılmaz dedik, çok komik dedik ama olmadı. O da beceremedi fakat anlamak da direniyor beceremediğini. Yok işte olmuyor arkadaşlar! Ne zaman anlayacaksınız bunu çok merak ediyorum

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları