Türkiye Farklı Bir Boyutta

Farklı bir boyuta doğru gidiyoruz ülke olarak. Bazıları Arap devletleri gibi oluyoruz diyor, bazılar Yeni Türkiye (!) diyor, bazıları bölünüyoruz diyor, bazıları Osmanlı diyor…. Fakat ben sanmıyorum ki hiçbirinde bu kadar vahşet olsun. Abartıyor olabilirim fakat abartılmayacak gibi değil ki.
Bu makale 2015-02-25 13:41:01 eklenmiş ve 686 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Farklı bir boyuta doğru gidiyoruz ülke olarak. Bazıları Arap devletleri gibi oluyoruz diyor, bazılar Yeni Türkiye (!) diyor, bazıları bölünüyoruz diyor, bazıları Osmanlı diyor…. Fakat ben sanmıyorum ki hiçbirinde bu kadar vahşet olsun. Abartıyor olabilirim fakat abartılmayacak gibi değil ki.

 

Hayatımdaki en kanlı Türkiye döneminde olduğumu söyleyebilirim. Türkiye’de insanlar her zaman ölüyordu fakat hiçbir zaman bu kadar canice katledilmiyordu. Her zaman caniceler vardı Türkiye’de fakat cesaretleri yoktu. Kendilerini gösteremiyorlar. Şu an anda öyle bir durumun içindeyiz ki her gün bir Özgecan’ı kaybediyoruz.  İçinde tüm katillik potansiyeli olan insanlar kendilerini gösterecek zemin hazırlandığı görüşündeler.  

İç güvenlik yasası ile birlikte bunların azalacağı söyleniyor fakat ben onca incelememe rağmen bu konuyla ilgili bir bağlantı kuramadım.  Kurabilen biri varsa bana anlattım. Orada bahsedilenler kişilerin eylem ve gösteri yapmasını engellemeye yönelik, polisin yetkisinin artmasına yönelik kanunlar. Fakat ben cinayete idam geldi, tecavüz eseni asacağız gibi maddeler göremedim, okumadım.  Bu tür kanunlar bu canileri ne kadar yumuşatır bilemiyorum fakat şu an katlanarak artacaklar. Öyle bir algı ve öyle bir zihniyet yaratıldı çünkü.

 

Zor bir dönemden geçiyoruz. Daha doğrusu geçemiyoruz, takıldık kaldı. Zor bir dönemin içindeyiz ve takıldık kaldık. İşin kötü yanı devlet büyükleri zor bir dönemde olduğumuzun farkında değil. Şaka gibi aslında düşündüğümüz zaman. Türkiye’de yaşanmasa, Türkiye aslında çok eğlenceli bir ülke.

 

Her sabah uyandığımız yeni bir gündemle uyanıyoruz. Dünü unutmamız zaman almıyor. Bazı gündem maddeleri televizyonların bazı kanallarında yer almıyor bile. Bu yanlı yayın yapmalarından kaynaklanıyor. Şunu diyebilirim, eğer araştıran biri değilseniz, nerede ne oluyor yakından takip etmiyorsanız, siz de Türkiye gelişmekte zannedebilirsiniz. Sanırım yüzde 50 bu şekilde yapıyor. Onlardan umudu kestik. Onlar da bizden umudunu kesti. Doğru kelime bu sanırım.  Bu kadar ayrışma ne ara oldu pes doğrusu!

 

 

Şu an Beşiktaş Liverpool maçını bekliyoruz ülke olarak. Eğer Beşiktaş elenirse hiçbir umut kalmayacak şu anda.  Basketbol var bir de tabii.. Ama pek takip etmiyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları