Hafta Sonu Tatili Ödül Müdür?

Hafta sonuna güzel bir kahvaltı ile başlamak gibisi yoktur. Yoğun çalışma günlerinde genellikle kahvaltı geçiştirilir. Kimi zaman yolda açma, poğaça ile, kimi zamanda bir kahve ve yanında ufak bir parça tatlı ile.
Bu makale 2015-02-24 12:25:46 eklenmiş ve 690 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Hafta sonuna güzel bir kahvaltı ile başlamak gibisi yoktur. Yoğun çalışma günlerinde genellikle kahvaltı geçiştirilir. Kimi zaman yolda açma, poğaça ile, kimi zamanda bir kahve ve yanında ufak bir parça tatlı ile.

 

Hafta sonu iple çekilir. Özellikle cumartesi günü çalışmayan Cuma gününden bayram yapmaya başlarlar. Cuma günü paydos sonrası 2 günlük tatil başlar. 2 gece 2 buçuk günde denilebilir buna aslında. Cuma gecesi de senindir çünkü.

 

Genç insanlar Cuma günü arkadaşları ile buluşur genellikle. Gecenin geç saatlerinde kadar eğlenen bir kesim vardır. Bazıları ise daha erken saatlere kadar zaman geçirirler dışarda. Birde gene çalışmak zorunda olanlar vardır. Ya da daha çok para kazanmak isteyenler.

 

Hayatın adaletsizliği her yerde baş gösteriyor aslında. Kimi hafta sonunu tatil olarak görürken, kimisi için fark etmiyor. Haftanın 7 günü çalışmak gerekiyor. Kimisi hayat standartlarını arttırmak adına daha fazla çalışıyor. Fakat ortada standartı artacak bir hayat kalmıyor. Kimi ailesini geçindirmekle sorumlu.

 

Bir de çalışmak zorunda olmayanlar var tabi. Hayatı boyunca çalışmak zorunda olmamak.  Çok cazip geliyor insana değil mi? Sabah kalkmak zorunda değilsin. İşteki  o sinsi muhabbetlere dahil olmak zorunda değilsin. 3 kuruş için 3 kuruşluk insanlardan laf yemek zorunda değilsin. Hiçbir şey için zorunluluk yok. Hayatın tokadını yemek zorunda değilsin.

 

Şanslı olarak düşünürüz çalışmayan insanları. Şanslılardır çünkü şanslı doğmuşlardır. Onların iple çekeceği bir hafta sonu yoktur, ya da 3 kuruş için fazla çalışmak zorunda değillerdir.

 

 

Onların yerine bir gün geçme şansınız olsa ne yapardınız? Gene hafta sonu tatilinde yaptıklarınızı. Değişen bir şey olmazdı yani. Siz kendinize ödül vermiş olurdunuz. Onların ise hiçbir zaman ödülü olmayacak. Bu şekilde mi avutsak kendimizi bilemedim. Fakat avutmadan motivasyon sağlanmıyor. Bir şekilde hayata tutunmak için bir neden bulmamız lazım.  Yoksa hayat o kadar boş gelir ki insana, kendini dipte buluverirsin. Adaletsizliğin kol gezdiği bu dünyada  mutluluk dedikleri şey, insanın kendi içinde yarattığı şeye ulaşma çabasıdır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları