TV Programları İnsanı Uyutuyor

Ülkemizde birçok acı olay yaşanırken insanlar bu olayların önüne nasıl geçeriz diye düşünmek yerine Ütopya’da bu hafta kim elenir, Semih yine kimin kuyusunu kazar, Bu Tarz Benim yarışmasında kızlar birbiri ile nasıl kavga eder, Bu Tarz Benim yarışmasının tek yumurta ikizi diğer programında Acun ne tür yenilikler yapar, O Ses Türkiye’yi kim kazanır ve daha birçok saçma sapan programda neler olur diye merak ediyor.
Bu makale 2015-02-23 10:15:54 eklenmiş ve 856 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Ülkemizde birçok acı olay yaşanırken insanlar bu olayların önüne nasıl geçeriz diye düşünmek yerine Ütopya’da bu hafta kim elenir, Semih yine kimin kuyusunu kazar, Bu Tarz Benim yarışmasında kızlar birbiri ile nasıl kavga eder,  Bu Tarz Benim yarışmasının tek yumurta ikizi diğer programında Acun ne tür yenilikler yapar, O Ses Türkiye’yi kim kazanır ve daha birçok saçma sapan programda neler olur diye merak ediyor.  Uyan ey Türkiye! Senin evlatların, senin kardeşlerin, senin bacıların iyi yönetilememekten dolayı hayatlarını kaybediyor. Öyle bir şekil aldı ki televizyon yayınlarımız tamamen insanı normal hayattan uzaklaştırarak hayal dünyasında yaşamaya ve toplumsal olaylara duyarsız hale getirmeye çabalıyor.

 

Son günlerde peş peşe kadın ölümleri, çocuk ölümleri, üniversiteli ölümleri yaşanıyor ama yeterli duyarlılık gösterilmiyor ve bu nedenle de olayların arkası kesilmiyor. Öyle bir kutuplaşmışız ki insanlar birbirleri ile ölüm yarıştırıyorlar. Geçtiğimiz hafta önce Özgecan’ın vahşi şekilde katledilmesi ile irkildik daha sonra bir başka kız çocuğumuz erkek arkadaşı tarafından öldürüldü devamında Üsküdar’da bir kadın eşi tarafından parçalandı bunlar yetmedi bir de İzmir Ege Üniversitesi’nde milliyetçi, vatansever bir öğrenci bölücü PKK’lılar tarafından katledildi. Ve bizim medyamız bütün bunların hepsine yeterli tepkiyi veremedi. Herkes birkaç saat sonra olağan yayın akışları ile devam ettiler hatta Ege Üniversitesi’nde bir gencin PKK’lılar tarafından öldürülmesi karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası denilerek geçildi. Hatta ve hatta ölen kişinin adının FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU olduğu bile belirtilmedi. İşte bu kadar değer verildi ve üstünde duruldu. Farkında değilsiniz ama tepki göstermediğiniz üstünde durmadığınız bu olaylar bir gün sizinde çocuklarınızın kapısını çalacak. İşte o zaman tepki verdiğinizde yine bugün tepki veren kişiler sizin yanınızda olacak. AKP iktidarı medyayı o kadar güzel baskı altına aldı ki tamamen saçma programlar ile televizyonları doldurarak insanların toplumsal olaylara duyarlılığını kaybetmesini sağladı. İnsanlar adeta ekrana bakarak hipnoz oluyorlar.

 

 

Bundan sonra gözünüzü açın artık tahammül edilemez bir hale doğru gidiyor memleket! Eğer gözünüzü kapatmaya devam eder ve ölümlerin yanında saf tutarsanız o ölümler yakında sizinde ciğerinizi yakacaktır. Çünkü toplum artık bir cinnet haline girmiş durumda!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları