Asıl Suçlu ‘’Kar’’ mı?

Kar yağışı İstanbul’u tekrar felç etti. Bu kış bu tür manzaralarla karşılaşmaya devam edeceğiz sanırım. ‘’Gerekmedikçe evden çıkmayın’’ önerisini de aldık. Artık başımız yere gelmez.
Bu makale 2015-02-21 17:15:19 eklenmiş ve 627 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Kar yağışı İstanbul’u tekrar felç etti. Bu kış bu tür manzaralarla karşılaşmaya devam edeceğiz sanırım. ‘’Gerekmedikçe evden çıkmayın’’ önerisini de aldık. Artık başımız yere gelmez.

 

İstanbul’u kar değil kalabalık felç ediyor. Deprem öldürmez binalar öldürür mantığındaki. Doğal afetlere çok fazla suç atmamak gerekir. Karada burada çok suç atmamak gerekir. İstanbul felç olmasa, şiir gibi yaptı aslında. Hem güzelleştiriyor, bir yandan da felç ediyor. Bir insan hem iyi hem kötü olamaz. Bu yüzden  suçu kara atmamak gerek.

 

Okullar tatil oldu çocuklar mutlu. Spikerlerin her zaman söylediği gibi ‘’karın tadını en çok çocuklar çıkarıyor’’. Aslında çıkardıkları çok bir şey yok. Evlerinde bilgisayar başında oyu oynuyorlar. Karın tadını asıl bir önceki nesi çıkardı.

 

Tatil anlayışı çok değiştir eskiye oranla.  Kar tatilinin anlamı dışarı çıkıp kar topu oynamak, eğlenmek kaymaktır. Fakat artık sadece okula gitmemek, kimilerinde göre de işe gitmemek oldu kar tatili. Sıradan bir tatil yani, kar bahane.

 

Ailelerde korkuyor çocuklarının dışarı çıkması konusunda. Hatta kendileri bile çıkamıyor korkudan. Haklılarda biraz. Çocukların kaymaları gereken alanlar bina dolu, onlara sadece sokaklar kalmış. Birde kar topu cinayetleri var ülkemizde. Normal havada bile sokağa çıkmaya korkuyorken, kar yağdığında çıkmak büyük cesaret.

 

Ne dersek diyelim konu ölüme geliyor. Ülkenin acısı o kadar içler acısı ki, olumlu bir şeyler yazmak isterken ister istemez insanın morali bozuluyor ve konu sapıyor. Olumlu bir şey kalmadı sanırım. Hayal peşinde koşuyoruz. Koşmaktan başka da çare yok aslında. Belki olur bir gün, bekleyelim görelim.

 

Kar konusuna gerdi dönersek, hafta sonu gidiyormuş, gene bekliyoruz ama biz. Yakın bir zamanda geri gelir zaten. He bu arada, asıl tehlike kar bitince başlayacak. Önce buzlanmalar, ondan sonrada her yer cılk cılk olacak. Beyazken iyidir her yer, keşke hep beyaz kalsa.

 

 

Kar temizliğin simgesidir aslında. Kar beyazı derler ya hani,, Adaletim simgesi. O yüzden İstanbul’a yakışıyor ama Türkiye’de durmuyor. Daha doğrusu felce sebep oluyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları