Önce İnci Sözlük’ü Kapatın

Son dönemlerde kadın cinayetlerinin artması ve taciz-tecavüz vakalarının inanılmaz boyutlara ulaşması toplumu tedirgin etmeye başladı. İnsanlar artık rahat rahat sokağa çıkamıyorlar. AKP İktidarı ile birlikte bu tür suç oranlarının artmasında tabi ki belli nedenler var. Bu tür olayların artmasını doğal akış olarak değerlendiremeyiz
Bu makale 2015-02-21 17:13:41 eklenmiş ve 766 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Son dönemlerde kadın cinayetlerinin artması ve taciz-tecavüz vakalarının inanılmaz boyutlara ulaşması toplumu tedirgin etmeye başladı. İnsanlar artık rahat rahat sokağa çıkamıyorlar. AKP İktidarı ile birlikte bu tür suç oranlarının artmasında tabi ki belli nedenler var. Bu tür olayların artmasını doğal akış olarak değerlendiremeyiz. Hele ki elimizde kadın cinayetlerinin son 10 yılda yüzde 1400 arttığını gösteren veriler varsa… Erkeklerin sapkın düşüncelerini ortaya çıkaran ve kadını ikinci sınıf bir canlı olarak görmesini sağlayan birçok etmen var.

 

AK Parti dönemi ile birlikte medya, internet ortamı ve toplumsal hayatta her şey serbestlik noktasına geldi. AK Parti kendisine muhalefeti engellemek için Twitter’a, Youtube’a zaman zaman erişimi engellesede hiçbir zaman ahlaksızlığın kalesi olan İnci Sözlük gibi sitelere dokunmadı. İnsanların birbirlerinin kutsal değerlerine, annelerine, kız kardeşlerine sövdüğü ilginç aile içi ensest ilişki hikayelerine yer verdiği bu siteler büyük kitlere ulaşmaya başladı ve kimse sesini çıkartmadı. Acun Ilıcalı’nın birçok yarışmasında yine ahlak sınırları zorlandı ve Türk toplumunun gelenek, göreneklerine uygun hareket edilmedi. İktidar partisinin üyeleri kadınları çalışma hayatından uzak tutmaya yönelik açıklamalar yaparak kadınları toplumun gözünde ikinci sınıf bir vatandaş konumuna itelediler. Hatta eğitimsizlikten dolayı birçok kadında bu durumu kabul etti ve kendisini değersiz olarak gördü. Bütün bunların sonucunda eğitim seviyesinin de düşük olması ile birlikte erkekler kadınlara zulüm çektirmeye başladılar. Son Özgecan olayı ise toplumun büyük ölçüde uyanmasına vesile oldu. Evet bu tür olaylarda çok ağır cezalar getirilmeli, kadınların yaşam alanları güvence altına alınmalı ancak öncelikle toplum ahlakını bozan İnci Sözlük gibi siteleri kapatarak işe başlayın. İnci Sözlük denen sitenin fikir özgürlüğü ile hiçbir alakası bulunmuyor. Tamamen çarpık ilişkiler ve ahlaksızlığın göstergesi olan bir site! Soldan akan konu başlıklarına baktığınızda kesinlikle dehşete düşüyorsunuz. Düşünüyorsunuz ki bu gençler nasıl bu kadar dejenere oldular.

 

 

İktidar sadece kendisini düşündüğü için bu tür olayların üstünde belki yine durmayacaktır ama biz sorunları ortaya koymaya devam edelim. Bakarsınız bir anda ülkede güzel şeyler olmaya başlar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları