Hala Eşcinsel Olmayı Problem Olarak Görüyoruz

Tüm dertler bitmiş, kafaya takacak bir şey yok hala eşcinsel insanları tartışıyoruz, bir hastalıkmışçasına gösteriyoruz. Bunu diyeceğimi hiç düşünmezdim ama, bazı şeyleri aşmalıyız sanırım.
Bu makale 2015-02-21 17:12:47 eklenmiş ve 698 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

 

Tüm dertler bitmiş, kafaya takacak bir şey yok hala eşcinsel insanları tartışıyoruz, bir hastalıkmışçasına gösteriyoruz. Bunu diyeceğimi hiç düşünmezdim ama, bazı şeyleri aşmalıyız sanırım. Batıyı kötü gösterirken her zaman eşcinsellik kavramı örnek olarak gösterilmiştir. Bazı Avrupa ülkelerinde eşcinsel evliliklerin serbest olduğu ve bu yüzden Avrupa’nın tabiri caize ‘’gavat’’ olduğu belirtilmiştir. Bu tür takıntılar yüzünden gelişemiyoruz mu acaba? Aşmamız gereken belki daha önemli konular da var ama, hala eşcinselliği tartışmak, bunun üzerinden açık oturumlar yapmak ne kadar mantıklı? Hala onlara hastalıklı muamelesi yapmak, onları dışlamak ne kadar mantıklı?

 

İnsanları din, ırk, cinsel tercihi, takımı gibi olgularla değil karakteri ile insana gereken değeri vermek gerekiyor.  Şekilcilikten çok insanların ruhuna inmek gerekiyor. Bir insan sadece eşcinsel diye ünlü oluyorsa bunda çok büyük bir sıkıntı vardır. Bunu çok iyi bilmemiz gerekir. Ya da sadece eşcinsel diye ünlülüğü engelleniyorsa.

 

Erkek adam vurdu mu oturmalıdır, sert olmalıdır ve her zaman baskın olmalıdır. Genellikle bunlar istenir kadınlar tarafından. Fakat kadınlar bu şekilde olunca tekrar şikayet ederler. Bir algı yanılması yaşanır.

 

Eşcinsellik sadece erkeklere özgü olarak bilinir. Fakat yapılan araştırmalar soncu kadın eşcinsellerin sayısının daha çok olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Ama erkekler kadar göze batmaz bu durum.

 

 

Sanırım her şeyi seks odaklı düşünmemizden kaynaklanıyor bu durum. Algımızı başka yönlere çevirsek belki de bazı şeyleri aşmış olacağız. Biz eşcinselleri canavar olarak gördük yıllardır. Bize öyle tanıtıldı. Zamanla değişiyor bu algı fakat gene de eksikler var. Hala hakaret olarak kullanılıyor mesela. Tabi tüm dünyada bu durum böyle. İnsanlar birbirlerini ezmek için bahane arıyorlar sanki. Eksik görüyorlar birbirlerini. Saçma bir durum ama değişmeyecek sanırım. Sadece azalacak. İnsanların düşünceleri daha berraklaştıkça bu durum biraz olsun düzebilir. Kin ve nefret ortamı oluşturmamak gerekiyor. Daha önemli dertler varken, zaman birlik ve beraberlik zamanı iken bu tarz şekilcilikler yapmamız gerekiyor. Her türlü ayırım, faşistliktir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları