Ülkede Cinnet Hali Hakim

Son günlerde güzel ülkemde yaşananlar beni bu ülkeden soğutmaya başladığı gibi yaşanacak yeni ülkeler aramaya itti. Şükür etmek her ne kadar güzel bir şey olsa da hemen her gün şans eseri hayatta kaldığım için şükür etmek bir ülkenin ne halde gösterir diye düşünüyorum. Artık nedensiz yere insanlar birbirlerini öldürüp hayatlarını karartabiliyorlar.
Bu makale 2015-02-20 11:57:26 eklenmiş ve 711 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Son günlerde güzel ülkemde yaşananlar beni bu ülkeden soğutmaya başladığı gibi yaşanacak yeni ülkeler aramaya itti. Şükür etmek her ne kadar güzel bir şey olsa da hemen her gün şans eseri hayatta kaldığım için şükür etmek bir ülkenin ne halde gösterir diye düşünüyorum. Artık nedensiz yere insanlar birbirlerini öldürüp hayatlarını karartabiliyorlar. Bu cinnet halinden nasıl çıkılır, bu memleket huzurlu günlere nasıl uyanır artık bilemiyorum. Her defasında bir çözüm önerisi sunabiliyorduk ama artık her çeşit saçmalık yaşanmaya başladı ve hangi birinin önüne nasıl geçileceği konusunda fikirsiz kaldım. İşte tam da bu noktada hiçbir zaman yapmadığım şekilde Avrupa ülkelerinden birinde yaşamayı kafaya koydum.

 

İnsanın değerli olduğu, insanların birbirlerine saygı ve sevgi duyduğu, devletin halkına evladı gibi davrandığı bir ülkede yaşamak her insanoğlunun hakkı olmalı. Biz yıllardır Atatürk’ün müthiş bir vizyon ile kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini zamanın şartlarına uyduramadığımız gibi Atatürk’ün kısa sürede getirdiği medeniyet seviyesinin de gerisine gittik. Ülkede eğitim, sağlık ve ekonomi yerlerde sürünüyor. Nüfus Erdoğan’ın talimatı üzerine her geçen gün artıyor, trafik felç haline gelmiş. Ülkede kimse birbirini sevmiyor kimse birbirine saygı göstermiyor. Tam anlamıyla ülkede cinnet hali hakim. Son olarak kar topu dükkanının camına geldiği için adam öldüren bir esnafa sahibiz. Son olarak diyorum ama bu ülkenin sonları hiç bitmiyor. Bir yanda Özgecan’ın vahşi şekilde katledilişine üzülürken diğer yandan kar topu nedeni ile öldürülen gazeteciye üzülmek zorunda kalıyoruz. Yok yok artık yaşanmayacak bu ülkede! Yeni bir Atatürk gelene kadar bu ülkenin yaşanılabilir bir hal almasını beklemek ahmaklıktan başka bir şey olmayacak. Bence insan gibi yaşamak ve insanı seven herkes kendisine yaşanılacak bir yerler baksın. Çünkü bu toplumun içinde yaşamaya devam ettikçe insan nefret etmeyi öğreniyor.

 

 

Herkesi sağduyuya davet edip, iktidardakilere tavsiyelerde bulunmak ve sürekli eğitim seviyesinin arttırılması gerektiğini vurgulamak eskimiş bir metod. Artık ben bunu yapmayacağım. Yeni bir yaşanılacak memleket arayışındayım…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları