Yeni Nesilden Bir Şey Bekleyeme Hakkımız Yok

Biz yapamadık yeni nesilden bekliyoruz. Şu an durum tam olarak bu şekilde. Fakat yeni nesilde durumun tam olarak farkında değil. Eğitim sistemindeki kopukluklar ve müfredattaki bozukluklar ile eğitim cağındaki bireylerin algı gücü azaltıldı resmen. Bazı şeyleri idrak etmekte zorluk çekiyorlar. Ülkede en fazla söz sahibi olan kişiler siyasetçiler
Bu makale 2015-02-20 11:56:25 eklenmiş ve 677 kez görüntülenmiştir.
Bora Ur

Biz yapamadık yeni nesilden bekliyoruz. Şu an durum tam olarak bu şekilde. Fakat yeni nesilde durumun tam olarak farkında değil. Eğitim sistemindeki kopukluklar ve müfredattaki bozukluklar ile eğitim cağındaki bireylerin algı gücü azaltıldı resmen. Bazı şeyleri idrak etmekte zorluk çekiyorlar. Ülkede en fazla söz sahibi olan kişiler siyasetçiler. Diğer sektörlerin tamamı neredeyse siyasetçilerin tekelinde. Fakat insanlar siyasetten korkar oldu. Bu nedenle aileler çocuklarını siyasetçi yapmak istemiyorlar. Birde genç yaşta yapılan siyasetler genellikle fizik gücüne dayanıyor. Bu da kişileri siyasetten soğutuyor. Daha doğrusu yanlış insanları siyasete sokuyor.

 

Hukuk, tıp, mühendislik gibi dallar her zaman siyasetin bir adım önünde görülür. Ama asıl statü kazandıran siyaset bilimidir.  Ama ülkemizdeki bakış açısı sonucu siyasete girmek için o alanda tahsilden daha çok şan ve şöhrete gerek vardır. Bununla birlikte para tabii. Güçlü olan gücüne güç katar yani bir nevi. Bilgisi olanda anca konuşur. Ama hiç bir şey değişmez.

 

Biz nesil olarak biraz zayıf kaldık. Muhalefettik fakat gücümüz yetmedi. Beceremedik bir çok şeyi ve yeni nesle kaos ortamı devrediyoruz. Bakalım onların bu duruma karşı reaksiyonu ne olacak. Şimdilik her şey daha kötüye gidiyor diyebiliriz. Şu para ve gelecek kaygısı, insanları bencilleştiriyor.

 

Ahkam kesecek durumda değiliz. Öğüt vermeye bile hakkımız yok. Sadece olumlu giden  hiçbir şey olmadığını, öyle gözükse bile içinde bit yeniği aranması gerektiğini söyleyebiliriz.

Atatürk bize fazla mı güvendi demek geliyor insanın içinden. Böyle olacağını bilse, bu kadar uğraşır mıydı? Ya da ne oldu da biz böyle olduk. Daha ne kadar kötü olacağını bekliyoruz resmen. Daha ne kadar dibe batacağımızı. Damarlarımızdaki asil kandan medet umduk, sadece bekledik senelerdir. Türkün gücü diye bir şey ortaya attık, hani nerede?

 

Cehaletin  son perdesindeyiz artık. Daha fazlası ile karşılaşmayız. Ama artık olan oldu. Yeni baştan bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Ama önce şu ölü toprağından kurtulmak gerek. Sanırım bize nazar değdi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları