Bana Ölüm Şeklini Söyle Sana Ülkeni Söyleyeyim

Ölüm Allah’tan gelir. Bu konuda isyan etmek yersiz fakat Türkiye’deki saçma sapan ölümlere kayıtsız kalamayız. Sadece saçma sapan da değil, insanlık dışı ve canice de diyebiliriz. Aslında daha çok şey diyebiliriz.
Bu makale 2015-02-20 11:53:11 eklenmiş ve 709 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Ölüm Allah’tan gelir. Bu konuda isyan etmek yersiz fakat Türkiye’deki saçma sapan ölümlere kayıtsız kalamayız. Sadece saçma sapan da değil, insanlık dışı ve canice de diyebiliriz. Aslında daha çok şey diyebiliriz.

 

Türkiye her zaman tuhaflıklar ülkesi olmuştur. Her ülke farklı özellikleri ile tanınır. Rusya mesela çılgın insanların olduğu bir ülkedir. İnsanlar adrenalin severler. İngiltere daha kibar ve naif bir ülkedir. Almanya da disiplinli bir ülkedir ve bu özelliği ile Türkiye’den çok farklıdır. Türkiye ise tuhaf ve değişken bir ülkedir. Türkiye’de yaşayan insanlarda bundan nasibini alır ve günü gününe uymaz genellikle insanların. Şiddet yanlısı insan oldukça fazladır. Erkek egemen diye saçma sapan bir ilkeye sahibiz ve bu bağlamda güç gösterileri ile ülkeyi yaşanmaz bir hale getiriyoruz. Küfür eksik olmaz insanların ağzından. Bunun okumakla falan da alakası yoktur. Türkiye’deki insanların noktası da küfürdür, virgülü de..

 

Zor Türkiye’de yaşamak.. Ölmekten bile zor bazen. Türkiye’de yaşamak tesadüf son zamanlarda. Hergün o kadar enteresan ölüm haberleri alıyoruz ki. Midemiz bulanıyor, vicdanımız sızlıyor. Kimi zaman da korkuyoruz bizimde başımıza gelir diye.

 

Ölüm Allah’tan gelir, inançlı bir ülkeyiz ve buna inanıyoruz genellikle. Peki bu vahşetler nerden geliyor? Tüm bu pisliklerin nedeni ne?  Bu ölümleri sanırım basit düşünmemek gerekiyor. Kar topu oynarken dükkan sahibinin camına kar topu geldiği için öldürülen gazeteci mesela? Mesele neydi orada, sadece bir kar topu mu?  Evet saçma sapan bir ölüm. Ama verilmek istenen mesaj çok belli. Bir can gitti ve bu can sanıldığı gibi ucuz değil. Hala ucuz gösterme çabasında olanlar var. Ama asıl ucuz olanlar onlar ve tarih hepsinin hesabını tek tek soracak.

 Yaşıyoruz gidiyoruz nereye kadar böyle devam edeceğini bilmeden. Artık daha tedbirli olmamız gerekirken biz de salıyoruz sanırım. Kayışın ucu koptu mantığı ile olaylara bakıyoruz ve sonunda olan bize oluyor. Daha sağlam basmak lazım yere ve daha sıkı sıkı kenetlenmek lazım.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları