Bir Özgecanımızı Daha Kaybedene Kadar Görüşmek Üzere

Özgecan’ın vahşice öldürülmesi üzeri tüm ülkeyi yasa boğdu. Yas devam ederken, ölümün üzerinden 3-5 geçince, prim yapmaya çalışanlar ortaya çıktı ve gerçek üzüntülerini dile getirmeye çalışanların bir adım önüne geçti. Türkiye’de ölümler her zaman böyle olmuştur zaten
Bu makale 2015-02-19 19:09:39 eklenmiş ve 627 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Özgecan’ın vahşice öldürülmesi üzeri tüm ülkeyi yasa boğdu. Yas devam ederken, ölümün üzerinden 3-5 geçince, prim yapmaya çalışanlar ortaya çıktı ve gerçek üzüntülerini dile getirmeye çalışanların bir adım önüne geçti. Türkiye’de ölümler her zaman böyle olmuştur zaten. Her zaman birileri kendi çıkarları için ölümleri kullanmıştır. Vicdan sahipleri Ögzecan’ı unutmayacak fakat gündem değişecek. Ölü bir kızın ardından yas tutan kesimin üzerinden prim yapılacak. Başka bir Özgecan’ı kaybedene kadar, yani bazıları için yeni bir gündem oluşana kadar, azalarak devam edecek Özgecan…

 

Aslında hiç azalamasa, her zaman akıllarda kalsa Özgecan iyi olmaz mıydı? Onun bir insan olduğunun bilincine varılsa, insanların üzerinden, vahşice öldürülmüş bir insanın üzerinden prim yapılmaması gerektiği öğrenilse iyi olmaz mıydı? Sanatçılar gerekenleri yaptı, gereken mesajlarını paylaştı ve gerekli dersleri verdi. Fakat yeni bir Özgecan daha olmadan, bu mesajları sürekli verseler, ya da mesaj vermekten çok daha fazlasını yapsalar olmaz mı? Çok mu şey istiyorum bilmiyorum ama halkın bir yerlere getirdiği insanların bu tarz görevleri olması gerektiğini düşünüyorum.

 

Siyasete alet etmek Özgecan’ı.. Ne desem bilemiyorum bu konuda. Siyaset yasaklanmalı belki de. İnsanları, insanlıktan belki de siyaset çıkarıyor. Meydanlarda bağırmak, ona buna sallamak yerine, belki de başka bir şeyler yapmak gerekiyor. Böyle olmayacağını, bir şeylerin değişmesi için başka bir yolun denemesi gerektiğini ne zaman anlayacağız?

 

Bir de gereksiz insanlar üzerinde çok fazla kafa yoruyoruz. Eğlence arıyoruz gibi geliyor bana. Çünkü o insanlar gülünç insanlar. Bu gibi durumlarda da içlerinde pislikler dışarı dökülüyor. Linç edildiler ve bittiler, uzatmanın ne manası var. Prim kazandırmanın ne anlamı var. Ne yapmaya çalıştığımızı anlamıyorum bazen.

 

 

Ülke olarak zorlu dönemeçten falan geçmiyoruz artık, çok fena kaza yaptık. Büyük hasarlar ala ala, sağa sola çarpa çarpa yürüyoruz. Direksiyondaki ise araba kullanmayı bilmiyor ya da sarhoş. Arka koltuktakiler zarar görmeye devam ediyor. Ama işte yollar yapılıyor ya, bir şekilde durmuyor, yola devam ediyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları