Benim Oyum Özgecan’a!

Mersin’in Tarsus ilçesinde 3 cani tarafından katledilen güzel kızımız Özgecan hepimizi derinden yaraladı. Onun ölümü belki birçok kadının bu tür bir vahşetten kurtulmasının önünü açsada bu tür bir yaklaşımın onun annesinin ve babasının yüreklerine düşen koru soğutmaya yetmeyecek. Özgecan bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı ve herkesin empati yapmasına olanak sağladı
Bu makale 2015-02-19 19:07:49 eklenmiş ve 617 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Mersin’in Tarsus ilçesinde 3 cani tarafından katledilen güzel kızımız Özgecan hepimizi derinden yaraladı. Onun ölümü belki birçok kadının bu tür bir vahşetten kurtulmasının önünü açsada bu tür bir yaklaşımın onun annesinin ve babasının yüreklerine düşen koru soğutmaya yetmeyecek. Özgecan bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı ve herkesin empati yapmasına olanak sağladı. Bütün erkekler ve kadınlar olaya aynı açıdan yani insanlık penceresinden bakabildiler. Özgecan vahşice katledildi belki ama topluma kazanımları çok büyük oldu. Özgecan kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Özgecan Türkiye’nin kahramanlarından biri haline gelmiştir.

 

Türkiye’de ve az gelişmiş ülkelerde kadının hor görülmesi ve ezilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. İnsanoğlu nasıl unutabiliyor ki kendisinin de bir annesi var. Bir insanın diğer bir insana zulüm yapma, eziyet çektirme gibi bir hakkı olamaz. Türkiye’de belki Özgecan sayesinde bir eşiği aşacak. Yıllar sonra belki ilk defa bir konuda bütün insanlar birleşmeyi başardılar tabi ki Nihat Doğan familyasını dışarıda bırakıyorum ki onları da toplum dışlamayı bu konuda çok iyi becerdi. Bundan sonrasında Türkiye’de idarecilere ve iktidarlara halkının canını koruma ve yaşam haklarını güvence altına alabilme konularında büyük görevler düşüyor. Bu nedenle önümüzdeki 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde benim oyum Özgecan’a olacak. Kim ki insan haklarını teminat altına alabileceğini, kadın erkek eşitliği konusunda yaptırımlar uygulayabileceğini ve kadın cinayetlerinin önüne geçebileceğini gösterecek ben gideceğim ona oy atacağım. Bu noktada tabi ki HDP’yi dışarıda bırakıyorum çünkü onların görüşlerinde samimi olduklarına inanmadığım gibi bir Türkiye partisi olduklarını da düşünmüyorum zaten alacakları yüzde 7-8 gibi bir oy ile de meclis dışında kalacaklar. Her neyse dönelim Özgecan’a… Babası ve annesi o kadar güzel insanlarki tavırları ile konuşmaları ile Türkiye’ye bazı noktalarda oldukça yardımcı oldular. Muhtemelen bu anne ve babanın kızı da Türkiye için çok değerli biri olacaktı. Belki öldü ama yine de Türkiye’ye göz açma fırsatı verdi.

 

 

Benim için bir kahraman olan Özgecan’ın şehit olduğunu düşünüyorum ve öyle olmasını umuyorum. Ruhu huzur içinde olsun ona bu eziyeti yapanlarda her daim kalplerinde bir kor ile dolaşsınlar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları