Türk Dizileri Neden Bu Kadar Uzun

Türk dizilerinde yıllardır devam eden bir sıkıntı var. Diziler çok uzun ve bu da izleyicilerin sıkılmasına neden olabiliyor
Bu makale 2015-02-19 12:34:15 eklenmiş ve 741 kez görüntülenmiştir.
Esra Coşar

Türk dizilerinde yıllardır devam eden bir sıkıntı var. Diziler çok uzun ve bu da izleyicilerin sıkılmasına neden olabiliyor. Dizi oyuncuları da bu durumdan çok fazla sıkıntı yaşıyor.  2 saate kadar uzayabiliyor dizi bölümleri. Bu bir filmden bile daha uzun olabiliyor. İş böyle olunca yaşanılan sıkıntılar her iki tarafı da etkiliyor. Oyuncuları da , izleyenleri de …

 

Peki nasıl uzun olabiliyor bu diziler. Bu kadar ne anlatılıyor. Madem bu kadar uzun dizi çekiliyor, neden yeterince film çekilmiyor. Bu soruların cevapları var tabii.  Zor da cevaplar değil aslında.

 

Diziler çok gereksiz sahnelerle dolu ve için boş. Bu ilk nedenlerden biri.  Yavaş ağır çekimler, uzun bakışmalar, yavaş geçen sahneler ile dolu diziler. İnsanların algıları ile oynanıyor bir nevi.  Bu algı oynaması legal yollarla yapıldığı için yıllardır devam ediyor. Sonuç olarak yapımcılar mutlu. Kim sallar dizi kalitesini.  İstedikleri paraları kazanabiliyorlar ve bundan oldukça mutlular. Mutsuz olan kesim dediğim gibi dizi oyuncuları ve seyirciler.

 

İzleyiciler bu durumda protesto olarak diziyi izlemeyebilir. Fakat izleyici başka bir dizi görmemiş ki! İzliyor ve heyecanla bekliyor yeni bölümü. Kalite ne kadar düşük olursa olsun, ne kadar gereksiz sahneyle dolu olursa olsun izleniyor işte. İzlenmeye de devam edecek. Oyuncuların isyanı devam edecek. Dizileri bırakıp film çekmeye başlayacaklar fakat yetmeyecek ve dizilere geri dönecekler. Bu böyle bir döngü aslında.

 

 Bazı dizilerin hakkını vermek lazım. Özellikle eski dizilerde bu tür şeyler olmuyordu. Diziler daha doluydu. Görüntü kalitesi gibi sıkıntılar oluyordu fakat içerik kesinlikle daha doluydu. Şimdi ise bomboş içerikler, 10 dakikada anlatılacak olayların 2 saate anlatılması.. İnsanlarla dalga geçiyorlar sanki. Biz kendimizle dalga geçirtmeye devam ettirdiğimiz sürece bu da devam edecek. Biraz isyan etmek lazım sanırım bu konuda. Alan memnun satan memnun durumu olursa bu düzen böyle gelmiş böyle devam eder. Hayatta bu şekildedir aslında.  Alan memnun satan memnun olursa, kimse neye isyan edeceğini bilmezse dayatılan sistem olduğu gibi devam eder.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları