Acaba Fazla Mı Duyarlıyız?

Türk insanı duyarlı insanlardır. Fakat bu duyarlılığın ortaya çıkabilmesi için illa tetikleyici bir olay olması gerekmektedir. Ayrıca duyarlı olduğumuz dönemde bazı özelliklerimden ödün verebiliyoruz ve karakter değişimi yaşayabiliyoruz. Duyarlılığımız bile abartılı olabiliyor.
Bu makale 2015-02-18 12:02:54 eklenmiş ve 685 kez görüntülenmiştir.
Erkan Güç

Türk insanı duyarlı insanlardır. Fakat bu duyarlılığın ortaya çıkabilmesi için illa tetikleyici bir olay olması gerekmektedir. Ayrıca duyarlı olduğumuz dönemde bazı özelliklerimden ödün verebiliyoruz ve karakter değişimi yaşayabiliyoruz. Duyarlılığımız bile abartılı olabiliyor.

 

Türkiye duyarlı olmak gereken bir ülke. Duyarlı olmadığız sürece gaddar olmamız gerekebiliyor. Dengeler bu kadar keskin. İki ucu sivri. Bu aslında bir karakter meseledir. Eğer karakterin oturduysa nerede ne yapman gerektiğini biliyorsan duyarlı olmak ve gaddar olmak arasındaki ince çizgide dolanabilirsin. Burada duyarlı olmaktan kastım, Türk duyarlılığı.

Peki nedir Türk insanı duyarlılığı?

 

Türk insanı taraf olmayı çok sever. Kendini ifade edebilmek için bir tarafta olma ihtiyacı hisseder. Burada genelleme yapmak doğru değil fakat çoğunluk bu şekilde. Aslında Türk insanı diye genelleme yapmak da doğru olmayabilir, önemli olan insan olmak. Konumuza geri dönecek olursak, Duyarlı olmak için bazı şeylerden ödün verebildiğimiz görülmektedir. Duyarlı olmak adına, karşı taraf olarak düşündüğümüz, rakibimiz olarak gördüğümüz kişilere körü körüne saldırabiliriz. Burada eksik olan hoş görüdür. Hoş görülü olamıyoruz! Ne kadar duyarlı olursak olalım hoş görülü olamadığımız sürece sıkıntı çekeceğiz. Çekmeye de devam edeceğiz. Duyarlı olduktan sonra birlik beraberlik kolay geliyor. Fakat bu birlik ve beraberlikler uzun soluklu olamayabiliyor.  Dönemsel birlik ve beraberlik yani. Uzun soluklu olmuyor, sabırlı değiliz  o kadar.

 

Bu kadar olumlu tavrı bir bünyede barındıramıyor olabiliriz.  Ya da belki de güzel ülkemizde prim yapmıyor bu durum.  O zaman bu durumdan çıkan sonuçlardan biri de duyarlılığı karşılık bekleyerek mi yapıyoruz?

 

Her zaman olduğu gibi tekrar paraya geldi konu. Para var olduğu sürece bu tür sıkıntılar devam edecek. Sıkıntı çekmek insanın doğasında var zaten.  Tıpkı sıkıntı yaşatmak gibi.

 

 

Hayat güzel fakat bazı açılardan zorluk çekebiliyoruz. Çektiğimiz zorlukları say say bitmez. Bundan sonra hayatımızda karşımıza çıkacak olan zorlukları alt etmeye çalışırken yapmamız gerekenler bellidir. Hoşgörüyü ve Duyarlılığı bir arada yürütmemiz gerekiyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları