Dernek Nasıl Kurulur?

Öncelikli olarak bu konuda işlem yapabilmek için dernek tüzüğü hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Dernek nasıl kurulur dediğimizde bu işin resmi yönü büyük önem kazanmaktadır.
Bu haber 2018-01-11 18:58:07 eklenmiş ve 156 kez görüntülenmiştir.

 

Öncelikli olarak bu konuda işlem yapabilmek için dernek tüzüğü hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Dernek nasıl kurulur dediğimizde bu işin resmi yönü büyük önem kazanmaktadır. E.K. İDARİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ aracılığı ile birlikte bu konuda yardım ve destek alabilirsiniz. Öncelikli olarak 2 adet asıl kurucu, dernek tüzüğünü imzalamak zorundadır. Onunla beraber tüm kurucular tarafından bütün sayfalar imzalı olmalıdır. Bu şekilde prosedüre uygun şekilde dernek kurmak sorunsuz bir girişim olarak gerçekleşebilir.

Dernek kuruluşu sağlıklı olması için mesken olarak gösterilen yerin oy birliği ile alınmış kararla desteklenmesi gerekir. Gerekli mevzuat ve gerekli işlemler eksiksiz olarak yapıldığı zaman dernek danışmanlığı konusunda uzman desteğinin önemi ön plana çıkmaktadır. Özellikle pek çok farklı konuda olduğu gibi dernek muhasebesi konusunda yine Elif Karataş yol gösterici çalışmaları sizin için avantajlı bir sonuç verebilir. Değişik amaçlarla kurulmuş tüm derneklerin, kurulum amacına hizmet etmesi ve sağlıklı bir şekilde görevini icra etmesi önemlidir.

Son dönemler içerisinde özellikle spor kulüpleri bu dernekler için iyi bir örnek sayılabilir. Örnek ortaya koyma ve uygulama esası konusunda E.K. İDARİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ desteği sizin için gerçekten önemli bir fırsat yaratabilir. Popüler bir girişim haline gelen spor kulübü açmak, yine bu konuda mevzuata uygun davranışlar ile birlikte ancak mümkün olabilmektedir. Hem sosyal bir etkinlik hem de sağlıklı bir sivil toplum kuruluşu olarak spor kulüplerini bu konuda iyi bir örnek olarak göstermek mümkündür.

Her türlü dernek mevzuatı ve işlemi konusunda uzmanları gösteren Elif Karataş aynı zamanda spor kulübü kurmak için yine size yardımcı oluyor ve gereken desteği sağlıyor. Eğer kuruluş aşamasında kurucuları arasında bulunan yabancı uyruklu kişiler var ise Türkiye’deki yerleşim hakkına sahip olduklarını gösteren bir belge ve fotokopisi burada bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer kurucuları arasında yabancı uyruklu yok ise gerekli evrakları tedarik etmek elbette ki daha kolay olacaktır. Hem dernek hem de spor kulübü için burada bazı gereklilikler vardır ve bu gereklilikler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları