İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Uzlaştırmacı Eğitim Kuruluşu” Oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, yürürlüğe giren "Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği" kapsamında ‘uzlaştırmacı’ eğitimi verecek. Eğitim, uzlaştırmacı olmak isteyenler için zorunlu olup 36 saat teorik, 12 saat uygulama modüllerinden oluşacak. İlk eğitim programı, 1 Kasım 2017 tarihinde başlayacak.
Bu haber 2017-11-01 21:15:05 eklenmiş ve 149 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Adalet Bakanlığı’nın ‘uzlaştırmacı’ eğitimi verecek eğitim kuruluşlarını belirlemek amacıyla yaptığı duyuruya başvurusu kabul edildi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Türkiye’de bu konuda eğitim verme izni tanınan ilk 15 kuruluştan biri oldu.

 

BİLGİ Hukuk Fakültesi, ceza meselelerinde, uzlaştırma kurumunda ‘uzlaştırmacı’ görevi üstlenecek kişilere yönelik mesleki eğitim düzenleme yetkisine sahip oldu.  Eğitim, ‘uzlaştırmacı’ olmak isteyenler için zorunlu olup 36 saat teorik, 12 saat uygulama modüllerinden oluşacak. İlk eğitim programı, 1 Kasım 2017 tarihinde başlayacak.

 

Uzlaştırma (mağdur-fail arabuluculuğu), suç meselelerinde alternatif bir uyuşmazlık çözümü yöntemidir. Yöntem, uyuşmazlığın taraflarına, çözüme aktif şekilde katılma imkânı veren onarıcı adalet yaklaşımına dayanıyor. Birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bu yöntem, ülkemizde 2005 yılından beri mevzuatta yer alıyor.

 

Uzlaştırmacı eğitimlerinde görev alacak kadro BİLGİ Hukuk öğretim üyeleri, bu konuda ulusal ve uluslararası projelerde görev almış, çeşitli eğitimler düzenleyip uygulamış ve konuya ilişkin geniş kapsamlı yayınları olan akademisyenlerden oluşacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları