​Erken Yaşta Eğitime Yönelik Alan, İdealist ve Özenli Girişimciler Bekliyor

Çocuk sahibi olmak, anneler için adeta bir mucize ... Ancak bu, büyük annelik, doğum izninin bitmesiyle zorlu bir sürece dönüşüyor. İşte, EduProfill Investments'in Kurumsal İletişim Koordinatörü Filiz Kantekin, tam da bu noktada, erken dönem bakım hizmetlerinin önemine dikkat çekiyor.
Bu haber 2017-10-12 19:28:18 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.

EduProfill Investments şirketinin Kurumsal İletişim Koordinatörü Filiz Kantekin , "OkulÖncesi Dönem , erken yaş eğitimi alabilir çocuklar hayata bir adım önde. Çocuğun fiziksel, ruhsal ve bilişsel gelişimi açısından bu dönemin önemi büyük ... Ülkemizde erken yaş eğitimi konsepti ve duyarlılığı artıyor, ancak gelişmiş tercüme ve bakım hizmetlerinden yararlanma oranlarına baktığımızda gelişmiş ülkelerde çok gerildiğin bilgisiz görüyoruz.Dünya Bankası'nın 2015 yılında gerçekleştirdiği Türkiye Çocuk Bakım Hizmetleri Araştırmaya'na göre ülkeleşde 3-5 yaş grubunda okul öncesi eğitime kayıtlı çocukların oranı sadece yüzde 29; OECD ülkelerinde bu oran yüzde 80,6 ... Bu şartlar altında 3-5 yaş grubundaki tüm çocukların bakım hizmetlerine yararlanabilmesi için ülkemizde 58 bin 380 okula ihtiyaç var "diyor.

 

Çocuk mu Kariyer mi?

Annenin doğum izninden sonra işe dönebilmesi için 0-2 yaş aralığında, gündüz bakımı konusunda destek bulabilmesi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu yaş aralığında arzu edilen nitelikleri kolay bakım merkezlerine erişim sağlayabilmek kadar önemli olan diğer etkenlerin maliyetler. Erken yaş bakımı sunan merkezlerin ücretleri, annenin iş yaşamında elde edeceği kazançla yarışır durumda bulunmak, iş hayatına dönmenin bir anlamı kalmıyor. Ülkemizde de bu yazı var. Bir iki aynı çocuğu aynı anda düşündüğünüzde, çalışırken hayal oluyor. Bu yüzden bakım hizmetleri ve eğitimine yapılacak yatırımlar, çocuklar ve anneler açısından çok değerli.

"Fizibilite İyi Yapılmalı"

EduProfill'den Filiz Kantekin'e rağmen, eğitime yatırım yapmak isteyenlere bu alanda tecrübe gerektiğini hatırlatıyor: Konuya eğitime yatırım yapmak isteyenler açısından yaklaştığımızda, son derece titiz bir fizibiliteye ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. Eğitim yatırımlarını, diğer girişimlerden farklı kılan pek çok unsur var. Bunların başında uzman bir kadro kurmak, dünyada değişen eğitim metotlarını iyi izlemek ve eğitime gönül etmek yatıyor. Ayrıca, ayrıca okul açmayı düşündüğünüz bölgedeki nüfusun ekonomik ve sosyal yapısına uygunluğu çok çok önemli.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Puan Durumu
Viva Haber güncel İnternet haber
© Copyright 2018 Viva Haber.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
orospu cocukları